جذب گردشگر با برگزاری جشنواره قیمه‌نثار در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 112101
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۵۴
شاخص : جشنواره قیمه‌نثار در جذب گردشگران مؤثر بوده و همچنین سبب انتقال فرهنگ غذایی شهر قزوین به دیگر شهرهای کشور می‌شود.

به گزارش شاخص: مریم نخستین در حاشیه جشنواره قیمه‌نثار و آش‌های سنتی قزوین در قزوین اظهار کرد: قیمه‌نثار غذایی قزوینی بوده و متعلق به قزوینی‌‌ها است.

وی با اشاره به اجلاس شهرداران جاده ابریشم و همایش ملل بیان کرد: در هفته گرامیداشت روز قزوین برنامه‌هایی تدارک دیده شده که مختص قزوین است و بانوان در این برنامه‌ها حضور فعالی دارند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین مکان برگزاری جشنواره را مناسب دانست و ادامه داد: جشنواره قیمه‌نثار و جشنواره‌های این چنینی سبب افزایش فعالیت و پویایی بانوان می‌شود و آنان را نسبت به کارهای روزانه خود مشتاق‌تر می‌کند.

نخستین یکی از دلایل رواج فرهنگ تغذیه‌ای فست‌فودی را عدم تبلیغ غذاهای سنتی دانست و خاطرنشان کرد: جشنواره قیمه‌نثار می‌تواند در تغییر فرهنگ تغذیه‌ای خانواده‌ها مؤثر باشد.

این مسؤول یادآور شد: در سال گذشته به دلیل برگزاری جشنواره در بوستان بانوان و محدودیت مکان شرکت‌کنندگان کمتری وجود داشتند اما امسال آقایان نیز توانسته‌اند در کنار همسران خود در این مکان حضور یابند و به عبارتی این جشنواره اعضای خانواده را در کنار هم در مکانی خارج از منزل گرد آورده است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین جشنواره قیمه‌نثار و آش‌های سنتی قزوین را د جذب گردشگر مؤثر دانست و تصریح کرد: امروز شاهد حضور میهمانانی از دیگر شهرهای کشور در این جشنواره بودیم که همین مهم سبب انتقال فرهنگ غذایی قزوین به دیگر شهرها می‌شود.

نخستین با اشاره به حضور بانوان جوان در جشنواره قیمه‌نثار تشریح کرد: شرکت در جشنواره‌های این چنینی سبب افزایش اعتماد به نفس بانوان، افزایش مشارکت اجتماعی و همچنین گامی مهم در بهینه‌سازی اوقات فراغت آنان است.

منبع: فارس

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار