جذب ۵ میلیون گردشگر در چشم انداز برنامه ششم توسعه/ قزوین میزبان کنوانسیون ۲۰۱۷ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78217
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۵
استاندار قزوين اعلام كرد
شاخص : استاندار قزوين در جلسه انجمن میراث فرهنگی استان گفت: چشم انداز برنامه ششم توسعه در قزوین، جذب 5 میلیون گردشگر است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه دیروز در جلسه انجمن میراث فرهنگی استان با بیان اینکه چشم انداز برنامه ششم توسعه در قزوین، جذب ۵ میلیون گردشگر است اظهار کرد: در این سند مقوله جذب و توسعه گردشگری یکی از محورهایی است که به شکل برجسته مورد توجه قرار خواهد گرفت که باید به صورت گسترده جاذبه های گردشگردی استان در آن دیده شود.

استاندار قزوین با اشاره به استعداد ها و ظرفیت های گردشگری قزوین تصریح کرد: استان قزوین با تمام ظرفیت های موجود در بخش گردشگری هنوز تا دستیابی به جایگاه اصلی خود در این حوزه فاصله دارد.

این مسئول با بیان اینکه کنوانسیون سال ۹۵ در ایران برگزار می شود اعلام کرد: قزوین هم در میان ۱۴ استان، میزبان این کنوانسیون خواهد بود.

روزبه در ادامه به موفقیت ایران در زمینه رسیدن به میزبانی راهنمایان گردشگری جهان در سال ۲۰۱۷ اشاره کرد و گفت :باید این فرصت را مغتنم شمرد و از این موقعیت به وجود آمده نهایت استفاده را کرد.

وی اضافه کرد: در کنوانسیون ۲۰۱۷ حدود ۲۵۰ راهنمای گردشگری حضور دارند که بزرگترین رویداد گردشگری جهان برای معرفی یک کشور است.

حضرتی ها مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری هم در این جلسه با اشاره به هویت تاریخی و فرهنگی استان ابراز امیدواری کرد: با مدیریت این منابع بتوانیم قزوین را به یک مقصد گردشگری جهانی تبدیل کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار