عده‌ای به دنبال استحاله رسوم و ارزش‌های اسلامی هستند
کد خبر: 104282
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
امام جمعه موقت در قزوین:
شاخص : امام جمعه موقت در قزوین گفت: جریان ضداسلامی با نفوذ در بین جوانان قصد استحاله ارزش‌های اسلامی و قبح‌زدایی مسائل اخلاقی را دارد.

حجت الاسلام علی قابل امام جمعه موقت قزوین صبح امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه در جوامع اسلامی انجام عمل خلاف شرع جرم محسوب می‌شود، اظهار کرد: جامعه ما جامعه‌ای اسلامی است که حریم محارم باید در آن مشخص شود و هر شخصی که در این جریانات کوتاهی کند اجرای حد برای شخص الزامی است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: عدم اجرای حکم برای جرایم موجب فراگیر شدن اعمال ناپسند شده و جامعه را نسبت به مسائل منکراتی و ناهنجاری‌های اجتماعی بی تفاوت می‌‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه منکرات و عمل خلاف شرع در جامعه شکل عادی پیدا نکند، باید در مقابل هرگونه اقدام غیر مجاز ایستادگی کرد.

قابل در هشدار به افراد و یا سایت‌هایی که در مقابل برخوردهای قانونی قوه قضایه موضع‌گیری کرده‌اند، تشریح کرد: دفاع از چنین فجایعی توهین به ملت ایران محسوب می‌شود؛ هیچ کسی اجازه ندارد تا با اعمال مجرمانه‌اش فضای اسلامی شهر و جامعه را مخدوش کند.

رییس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان در قزوین تصریح کرد: مسئولین باید به فکر باشند که چرا در شهر دارالمومنین این‌چنین فجایعی رخ داده است و چه مسائلی موجب کشاندن موضوع به اینجا شده که عده‌ای مرتکب خلاف شده‌‌اند و عده‌ای نیز به دفاع از آن‌ها می‌پردازند؟!

امام جمعه موقت قزوین ابراز کرد: همه ما باید از دستگاه قضا سپاسگذار باشیم که در مقابل خلاف ایستادگی کرده و حکم خدا را اجرا کرده‌اند.

قابل توضیح داد: خانواده‌ها باید همواره مراقب فرزندان خود باشند تا در دام گروه‌های فساد گرفتار نشوند.

رییس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان در قزوین با بیان اینکه کشور ما برای دفاع از نوامیس هزاران شهید تقدیم کرده‌است، ابراز کرد: چرا باید در موقعیتی که دشمن در پشت مرزها بر علیه کشور ما نقشه می‌کشد عده‌ای بدون احساس درد و ناراحتی چنین شب نشینی‌های مبتذلی را برگزار کرده و عده‌ای نیز در پشت پرده به حکم اجرای شده اعتراض کنند و به این مسئله دامن می‌زنند.

وی با اشاره به اینکه بی‌تفاوتی مسئولان و شهروندان به مسائل فرهنگی و اعتقادی جامعه را دچار بحران می کند، اذعان داشت: عدم توجه به چنین مسائلی زنگ خطری برای سقوط تدریجی ارزش‌ها و اصول جامعه اسلامی محسوب می‌شود و اگر امروز جلوی این مسائل نایستیم باید منتظر فجایعی به مراتب خطرناک‌تر باشیم.

امام جمعه موقت قزوین رخداد این مسئله را به غده چرکین تشبیه کرد که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد و خاطرنشان کرد: جریان ضداسلامی با نفوذ در بین جوانان قصد استحاله ارزش‌های اسلامی و قبح‌زدایی مسائل اخلاقی را دارد؛ همه مومنین و مسئولین باید در مقابل افرادی که می‌خواهند گناه را ترویج نمایند ایستادگی کنند.

قابل در پایان با تاکید بر اینکه مسئولان فرهنگی باید به فکر چاره باشند، گفت: کار فرهنگی صحیح این است که جوان مؤمن، انقلابی، معتقد به آرمان‌ها و دارای بصیرت و دینی و سیاسی تربیت شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار