جریحه دار شدن غیرت دارالمومنین از هنجارشکنی + عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55335
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۸:۴۸
شاخص : اینکه چند نفر افراد لاابالی و بیگانه ، خلوت دریاچه سد دز را به عنوان فرصتی برای رفتارهای خارج از عرف و اخلاق ببینند، فارغ از جریحه دار کردن غیرت عمومی در دارالمومنین دزفول، زنگ خطری برای مسئولین شهرستان به شمار می رود.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، هرچند در سالیان اخیر و با تلاش مسئولین ظرفیت توریستی دزفول و رودخانه این شهر فعال تر شده است اما در کمال تاسف عوارض و تبعات آن کمتر مورد توجه قرار گرفته است و این مسئله باعث شده تا هنجارشکنی های صورت گرفته توسط برخی گردشگران، محیط های توریست پذیر را به عرصه وقایعی ناخوشایند تبدیل کند.

در اتفاقی عجیب، گروهی از گردشگران زن و مرد غیر بومی که در تعطیلات نوروز امسال به جزیره دریاچه سد آمده بودند؛ گویا این مکان را با سواحل نیویورک یا آنتالیا اشتباه گرفته و بدون پوشش و باحالتی زننده به ورزش و تفریح در ساحل جزیره پرداختند و…!

IMG 009 جریحه دار شدن غیرت دارالمومنین از هنجارشکنی + عکس

این افراد در ابتدای فروردین امسال و بوسیله قایق کایاک به گوشه ای از پشت جزیره که معمولا محل خلوتی است رفته و چادر زده بودند و بدون توجه به مردمی که برای لحظاتی آسایش به این منطقه آمده بودند اقداماتی خلاف عرف و قانون جامعه انجام دادند.

IMG006 جریحه دار شدن غیرت دارالمومنین از هنجارشکنی + عکس

اینکه چند نفر افراد لاابالی و بیگانه با فرهنگ منطقه و بلکه کشور، خلوت دریاچه سد را به عنوان فرصتی برای رفتارهای خارج از عرف و اخلاق ببینند، فارغ از جریحه دار کردن غیرت عمومی در دارالمومنین دزفول، زنگ خطری برای مسئولین شهرستان به شمار می رود.
سواحل رودخانه و دریاچه آن حریم عمومی همه شهروندان محسوب می شود و نباید کار به جایی برسد که خانواده ای که برای یک تفریح یک روزه و با اجاره ۷۰ هزارتومانی قایق به این محل خلوت می آید شاهد چنین رفتارهای وقیحانه ای باشد. مسلما امنیت این منطقه تنها در حفظ سد و نیروگاه برق آبی آن نیست.

متاسفانه همه ساله و در آستانه فصل گرما نگرانی مردم متدین دزفول از هنجارشکنی های ساحلی رو به افزایش می رود و لازم است که در این خصوص تدابیر ویژه اندیشیده شود.

پی نوشت:

ازانتشار برخی تصاویر و جزئیات معذوریم.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:رهیاب نیوز

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار