جریمه ۱ میلیارد ریالی ۴ واحد شن و ماسه متخلف در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59490
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱
مسئول امور حقوقی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام كرد
شاخص : مسئول امور حقوقی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از جریمه 1 میلیارد ریالی 4 واحد شن و ماسه متخلف در استان خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، ساریخانی از جریمه یک میلیارد ریالی چهار واحد شن و ماسه متخلف جهت برداشت های غیر مجاز شن ماسه در استان قزوین خبر داد و اظهار کرد: در بازدیدهای دوره‌ای صورت گرفته توسط کارشناسان بخش معدن این سازمان هر چهار واحد متخلف مربوط به معادن شن و ماسه رودخانه ای بوده است.

مسئول امور حقوقی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین تصریح کرد: این واحد ها شن و ماسه را به صورت غیر مجاز از اراضی مجاور واحد تولیدی برداشت می‌کردند.

ساریخانی به ماده ۱۹ قانون معادن اشاره کرد و گفت‌‌: هر کس بدون اخذ پروانه اکتشاف یا بهره‌‏برداری و یا اجازه برداشت، اقدام به حفاریهای اکتشافی، استخراج، برداشت و بهره‏برداری مواد معدنی نمایدمتصرف در اموال عمومی و دولتی محسوب می‌شود و با او برابر قوانین و مقررات مربوط رفتار خواهد شد.

وی با اشاره به اهتمام ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در برخورد با برداشت های غیر مجاز افزود: یکی از اولویت های این سازمان در سال جدید، پیگیری قانونی برداشت های غیر مجاز از معادن شن ماسه و برخورد جدی با متخلفان است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار