جریمه ۷۰ میلیونی عامل کشتار غیر مجاز دام - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 189242
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲:۴۹
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین خبر داد:
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: همشهریان محترم از خرید گوشت قرمز بدون هویت که فاقد برچسب تاریخ تولید و مصرف و مهر معتبر دامپزشکی باشد خودداری کنند.

مهدی جلوخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد : متصدی یک واحد قصابی در محمود آباد نمونه به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق کشتار غیرمجاز دام به پرداخت ۷۰میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

وی افزود: همشهریان محترم از خرید گوشت قرمز بدون هویت که فاقد برچسب تاریخ تولید و مصرف و مهر معتبر دامپزشکی باشد خودداری کنند چراکه دام‌های مریض به دلیل عدم مجوز کشتار در کشتارگاههای تحت نظات دامپزشکی بصورت غیر مجاز کشتار شده و به عموم مردم عرضه می شود که لاشه های آنها فاقد مهر و لیبل دامپزشکی است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین تصریح کرد: یک واحد قصابی اقدام به عرضه گوشت قرمز بدون مهر و برچسب دامپزشکی کرده بود که پس از بازرسی کارشناسان دامپزشکی و احراز تخلف صورت گرفته، پرونده وی به مراجع قضایی ارجاع ، و به پرداخت ۷۰ میلیون ریال جزای نقدی بدل از شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

این مسئول در پایان به عموم مردم توصیه کرد: درصورت مشاهده هرگونه عرضه فرآورده خام دامی بدون هویت مراتب را با شماره تماس۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار