جزئیاتی از ۲ نامه خانواده هاشمی به رهبر انقلاب در خصوص پرونده "مهدی" - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65814
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
شاخص : عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: در خصوص پرونده مهدی هاشمی، 2 نامه از سوی خانواده هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشته شد که یک نامه در خصوص قضات این پرونده بود.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز عصر دیروز در نشست خبری که در دفتر حزب مؤتلفه اسلامی خراسان‌جنوبی برگزار شد؛ گفت: بخش از سفرم به خراسان‌جنوبی، مربوط به عزاداری شهادت امام جعفرصادق علیه‌السلام و بخش دیگر آن در رابطه با اصول‌گرایان است.

وی افزود: حدود یکسال است که جلساتی در تهران و استان‌ها با عنوان همگرایی اصول‌گرایان برگزار می‌شود و تاکنون اصول‌گرایان به وحدتِ کلّی رسیده‌اند و یک هدف و یک تصمیم دارند تا در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، مؤثر باشند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اظهار کرد: هم‌گرایی اصول‌گرایان مبحثی است که برای انتخابات بوجود نیامده است بلکه به توصیه مقام معظم رهبری که فرمودند “نیروهای دلسوز و انقلابی پراکنده نشوند و احساس یأس نکنند” لازم است متحد شوند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در استان‌ها، در خصوص مجلس خبرگان رهبری، ساماندهی صورت گرفته است و کاندیداها مشخص شده‌اند اما برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، هنوز در حال تمهید سازوکار آن هستند که با چه روشی این کار را ساماندهی کنند تا افرادی از جریانات مختلف اصول‌گرایی حضور پیدا کنند.

اصول‌گرایان وحدت و همگرایی دارند

وی اضافه کرد: هم‌گرایی اصول‌گرایان را به گونه‌ای پیش‌بینی کرده‌ایم که ترکیبی داشته باشد تا از همه جریانات اصول‌گرا در آن حضور داشته باشند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: آقای تقوی همگرایی اصول‌گرایان را در کشور برعهده دارند و تاکنون به ۲۹ استان سفر کرده است که استقبال خوبی در استان‌ها شده است.

ابراهیمی متذکر شد: شرکت همه جریانات اصول‌گرایی در همایش اصول‌گرایان در تهران و استان‌ها بیانگر وحدت آن‌هاست.

وی اظهار کرد: جریان پایداری، ایثارگران و حزب مؤتله اسلامی، مدت‌هاست جلساتی دارند و در همگرایی مشکلی ندارند و هرسه اعلام کردند حتی اگر ما حضور نداشته باشیم، حرکت اصول‌گرایی باید در آینده به نتیجه برسد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز بابیان‌اینکه اصول‌گرایی منحصر به سه جریان نیست گفت: اصول‌گرایی تحقق پیدا کرده است. در جلساتی که در تهران برگزار می‌شود، تاکنون آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی، آیت‌الله مصباح، آیت‌الله موحدی کرمانی، آیت‌الله علم‌الهدی و دیگر بزرگان شرکت کرده‌اند.

احمدی‌نژاد جلساتی جدا از اصول‌گرایان دارد و جدا کار می‌کند

ابراهیمی تصریح کرد: دکتر احمدی‌نژاد جلساتی جدا از اصول‌گرایان دارد و جدا کار می‌کند و ظاهرا با اصول‌گرایان همکاری ندارد.

وی اضافه کرد: افرادی هستند که هم در جلسه اصول‌گرایان و هم در جلسات دکتر احمدی‌نژاد شرکت می‌کنند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز افزود: باید منتظر بود تا ببینیم در نهایت آقای احمدی‌نژاد می‌خواهد چه‌کار کند. تاکنون که اعلام موضع نکرده است و تا زمانی که اعلام موضع نکند، نمی‌توانیم در خصوص وی اظهار نظر کنیم.

آیت‌الله رئیسی کاندیدای جامعه روحانیت مبارز در مجلس خبرگان رهبری است

ابراهیمی تصریح کرد: در خصوص کاندیدای مجلس خبرگان رهبری، تصمیمی که جامعه روحانیت مبارز در خراسان‌جنوبی داشته است، آیت‌الله رئیسی است و فرد دیگری از طرف جامعه روحانیت مبارز معرفی نخواهد شد.

در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، کاندیدا نخواهدم شد

وی بابیان‌اینکه اصول‌گراها آیت‌الله رئیسی را مدنظر دارند متذکر شد: من در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، کاندیدا نخواهدم شد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارزگفت: برای انتخابات مجلس شورای اسلامی شخصی در هیچ استانی معرفی نشده است.

ابراهیمی در خصوص جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: عده‌ای که عمدتا دولتی‌ها هستند می‌گویند برجام اما برخی می‌گویند طرجام و معتقدند، هنوز به برنامه نرسیده و طرح است که باید تصویب شود.

وی خاطرنشان کرد: برجام باید در ۲ محل، مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی تصویب شود. دولت می‌گوید چون مسائل محرمانه در آن است باید در شورای عالی امنیت ملی تصویب شود و دولت به این دلایل احساس می‌کند نیازی به تصویب در مجلس نیست.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تأکید کرد: برجام باید با مراقبت در شورای عالی امنیت ملی بررسی شود.

مواضع اخیر آقای هاشمی رفسنجانی، با سوابق انقلابی وی هماهنگی ندارد

ابراهیمی در خصوص اظهارات هاشمی رفسنجانی گفت: آقای هاشمی در چندسال اخیر فرمایشاتی داشته که شاید نیاز نبوده مطرح شود.

وی افزود: ضمن احترام گذاشتن به ایشان، باید شرایط کشور را مدنظر قرار دهند. مواضع اخیر آقای هاشمی رفسنجانی، با سوابق انقلابی وی هماهنگی ندارد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: معتقدم آقای روحانی شرایط کشور را بهتر از آقای هاشمی رفسنجانی درک می‌کند.

ابراهیمی متذکر شد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران باعث شده ۶ قدرت دنیا در یک طرف و جمهوری اسلامی ایران در طرف دیگر میز مذاکره بنشیدند و با ایران مذاکره کنند.

وی تصریح کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران برخواسته از مقاومت ملّت، رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و پیشرفت‌های دفاعی است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در خصوص پیگیری سفر مقام معظم رهبری به خراسان‌جنوبی گفت: مقام معظم رهبری به این استان سفر کرده‌اند و آن زمانی که فرمانداری بیرجند بالاترین مقام دولتی بود، ایشان در حداستان برای این منطقه کار و به تمام شهرستان‌های جنوب‌خراسان سفر کردند و به اندازه دیگر استان‌ها در این منطقه حضور داشتند.

ابراهیمی یادآور شد: نهبندان یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری بود که نسبت به قبل تغییرات زیادی داشته است.

رسانه‌های استان جدّی و نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی حساس هستند

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص رصد اخبار استان اظهار کرد: گرفتارم و نمی‌توانم تمام اخبار استان را رصد کنم اما تا جایی که رصد می‌کنم، رسانه‌های استان جدی هستند و در مواقع مختلف، حساسیت‌های خوبی را از خود نشان داده‌اند. رسانه‌های استان نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی حساس هستند. از رسانه‌های استان، تشکر می‌کنم.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز بابیان‌اینکه بلایی که اکثر استان‌ها گرفتار آن هستند، مسئله بومی بودن مسوولان است گفت: در خراسان‌جنوبی شخصیت‌های علمی، فرهنگی و نخبه زیادی وجود دارد.

ابراهیمی افزود: خراسان‌جنوبی از لحاظ علمی، امنیتی و سازگاری با نظام در بالاترین سطح در کشور قرار دارد.

رقابت‌های مخرب در استان‌ها، مانع از رشد بومی‌هاست

وی بابیان‌اینکه اشکالی که من می‌بینم در داخل استان است اظهار کرد: معتقدم در داخل استان‌ها نوعی رقابت‌های مخرب وجود دارد. افرادی در استان وجود دارند که مانع از رشد بومی‌ها هستند و شاید به ظاهر اینگونه نشان ندهند. باید از مواضعشان آن‌ها را شناسایی کرد.

نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: چون این افراد از دانش بالایی برخوردار نیستند، همواره ترجیح می‌دهند افرادی در استان حاکمیت داشته باشند که حرف آن‌ها را گوش دهند.

ابراهیمی تصریح کرد: اگر وحدت در داخل استان باشد، برای بسیاری از نقاط و مسوولیت‌های کشوری، نیرو داریم. اکنون نیز در رده‌های بالای کشوری، از این استان، مسوول داریم.

وی بابیان‌اینکه این رقابت‌های مخرب باعث شده فکر کنیم در داخل استان قحط‌الرجال است اظهار کرد: درد ما از خودمان و دوای ما از سرزمین خودمان است. باید همه سعه‌صدر داشته باشند تا بتوان از نیروهای داخل استان استفاده کرد.

برخورد امام جمعه بیرجند با آقای عارف، اخلاقی بوده و برخورد سیاسی نبوده است

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به سؤالی در خصوص دیدار امام جمعه بیرجند با آقای عارف گفت: برخورد امام جمعه بیرجند با آقای عارف، اخلاقی بوده و برخورد سیاسی نبوده است.

ابراهیمی تصریح کرد: اگر آقای عارف تنها باشد، آدم خوب و سالمی است و بسیاری از اصلاح‌طلبان، اینگونه هستند.

هرکس را باید از اردوگاه و اطرافیانش شناخت

وی اضافه کرد: باید دید افراد در چه جایگاهی قرار می‌گیرند و در چه اردوگاهی حرکت می‌کنند که این موضوع، مهم است.

نماینده سابق بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه هرکس راباید از اردوگاه وی شناخت گفت: حتی اگر در نهایت، آقای عارف رئیس‌جمهور شود، باید دید کابینه وی چه کسانی هستند.

ابراهیمی جریان‌شناسی را یک علم دانست که باید دنبال آن رفت و افزود: هرکس جای ما طلبه‌ها بیاید، تکریم و احترام می‌کنیم و این اقدام معنایش این نیست که جریان سیاسی او را می‌پسندیم.

حزب مؤتلفه اسلامی می‌تواند پویاتر عمل کند و جایگاه بالاتری داشته باشد

وی در خصوص حزب مؤتلفه اسلامی گفت: حزب مؤتلفه اسلامی بهترین و فراگیرترین حزب است و مواضعش از اول تاکنون، هیچ‌تغییری نداشته است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اظهار کرد: این حزب در جذب جوانان و در سطح جامعه اثرگذار نبوده است و جذابیت لازم را نداشته است که لازم است شیوه‌های برخورد خود را تغییر دهد.

ابراهیمی افزود: حزب مؤتلفه اسلامی در خراسان‌جنوبی می‌تواند جایگاه بالاتری داشته باشد. گستره این حزب می‌تواند بیش از این باشد و افراد بیشتری را جذب کند.

وی تصریح کرد: این حزب می‌توانست به قدری پویا عمل کند که انتخابات بدون تصمیم این حزب به نتیجه نرسد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در خصوص مبارزه با فساد اظهار کرد: قوه قضائیه یک رأس هرم و یک بدنه گسترده دارد. اعتقاد ما این است رأس هرم خوب عمل می‌کند.

ابراهیمی گفت: انصافا برخوردهای قاطعی همراه با شجاعت از سوی قوه قضائیه انجام شده است که قابل تقدیر است و صدور و اجرای احکامی که تاکنون داشته، کار برزگی بوده است.

ماجرای ۲ نامه از سوی خانواده رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب اسلامی

وی یادآور شد: در خصوص پرونده مهدی هاشمی، فضای مسمومی شکل داده بودند. ۲ نامه از سوی خانواده هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشته شد. یک نامه در خصوص قضات این پرونده بود که دستوری کار می‌کنند. رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور دادند بررسی شود که پس از بررسی، مشخص شد این ادعا باطل است. قضات و بازپرس‌های پرونده گفتند ما براساس واقعیت کار کردیم.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: یک نامه از سوی عفت مرعشی بود که پاسخ لازم به آن نامه نیز داده شد.

فضای مسموم و سنگینی برعلیه قوه قضائیه بود

ابراهیمی متذکر شد: با فضای سنگینی که حتی در رسانه‌ها بر علیه قوه قضائیه کار می‌کردند و وکلایی که گرفته بودند که حرف‌های بدون پشتوانه قانونی می‌زدند و هنگام ورود مهدی هاشمی به زندان، وکیل وی رسما گفت این حکم، غیرقانونی و غیرشرعی است؛ قوه قضائیه خوب عمل کرد.

وی گفت: در زمانِ اجرای احکام از سوی قوه قضائیه تفاوت‌هایی وجود دارد که مربوط به شعب رسیدگی کننده به پرونده است.

حکم مهدی هاشمی برابر با واقعیت است

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، حکم مهدی هاشمی را برابر با واقعیت دانست و تأکید کرد: قوه قضائیه هیچ فشاری را تحمل نکرد و تحت تأثیر قرار نگرفت.

ابراهیمی، سلامت جامعه را جزو رسالت‌های خبرنگاری عنوان و برای خبرنگاران، آروزی مؤفقیت کرد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:دانا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار