جشنواره فرهنگی اجتماعی دانشجو معلمان سراسر کشور در قزوین برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 145438
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۲:۴۱
مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان:
شاخص : مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان قزوین گفت: جشنواره فرهنگی اجتماعی دانشجو معلمان سراسر کشور با حضور 800 دانشجو در 52 رشته در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نصرالله یوسفی مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان قزوین صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت برگزاری بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی اجتماعی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور با بیان اینکه قزوین برای اولین بار میزبان این جشنواره است اظهار کرد: استان قزوین به علت پایتخت خوش‌نویسی کشور، وجود آثار تاریخی متعدد ۹هزار ساله در آن و قاریان برتر کشوری به عنوان میزبان انتخاب شد.

وی افزود: هدف از برگزاری جشنواره زمینه‌سازی در جهت تعالی و کسب شایستگی‌های عمومی  و حرفه‌ای برای دانشجویان، اعتلای علمی، معنوی و هنری آن‌ها بر اساس دیدگاه‌های امام راحل، مقام معظم رهبری و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی است.

این مسوول ابراز کرد: محورهای فعالیت جشنواره بر اساس ۵ عنصر علم، ایمان، اخلاق، تفکر و عمل است که درواقع درصدد هستیم تا اهداف چشم‌انداز سند تحول بنیادین را در جریان این جشنواره برآورده سازیم.

مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان قزوین در ادامه گفت: جشنواره در ۲ گروه خواهران و برادران که تعداد تقریبی هر کدام ۴۰۰ نفر است برگزار می‌شود و این افراد از میان چندین هزار نفر انتخاب شده‌اند.

یوسفی با بیان اینکه ۹۶ پردیس در کل کشور داریم عنوان کرد: ابتدای مسابقات در سطح پردیس مرکز و دانشجویان کل کشور برگزار شده و بعد از آن در مرحله استانی که هر استان حداقل دارای ۲ پردیس است و به دنبال آن در سطح منطقه برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه مسابقات در ۷ بخش برگزار خواهد شد گفت: امسال برای اولین بار تمامی رشته‌ها در یک استان تجمیع شده و همه آن‌ها در استان قزوین به رقابت خواهند پرداخت.

مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان قزوین با بیان اینکه شرکت کنندگان در ۵۲ رشته به رقابت خواهند پرداخت تشریح کرد: رشته‌های قرآنی در ۱۰ بخش، عترت و معارف دینی در ۹ رشته به صورت کتبی، ادبی در ۶ رشته، هنری ۱۲ رشته، پژوهشی و نرم‌افزاری ۷ رشته، هنرهای گروهی ۴ رشته و فعالیت‌های اجتماعی در ۴ رشته برگزار خواهد شد.

این مسوول با اشاره به اینکه تمامی این ۵۲ رشته به جز ۲ مورد در داخل دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار می‌شود افزود: رشته فعالیت‌های اجتماعی شامل انجمن‌های برتر، کانون‌های برتر، نشریات برتر و هیئت‌های برتر مذهبی است.

یوسفی توضیح داد: مسابقات از روز یکشنبه دوازدهم شهریورماه در سالن ورزشی، نمازخانه و آمفی تئاتر دانشگاه و در یک روز برگزار می‌شود و برای شرکت کنندگان تور قزوین‌گردی برنامه‌ریزی شده که از سعدالسلطنه، امامزاده حسین (ع) و مسجدالنبی بازدید خواهند کرد.

وی یادآور شد: به علت زمان‌بر بودن برخی از رشته‌ها، روز دوشنبه زمانی را برای مسابقات باقی‌مانده اختصاص داده‌ایم.

مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان قزوین اضافه کرد: مراسم اختتامیه در روز دوشنبه سیزدهم شهریور با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار قزوین، مدیرکل آموزش و پرورش، خانواده شهدا و نمایندگان مجلس برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار