جشنواره کشوری سفیران بشر دوستی به میزبانی استان قزوین برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 182045
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر قزوین:
شاخص : معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: جشنواره کشور سفیران بشردوستی به منظور تبیین اهداف بشردوستانه در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نادر میرزایی ظهر امروز در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره کشوری سفیران بشردوستی که در سازمان جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره در سال ۹۳ به صورت استانی برگزار شد که با استقبال خوبی همراه بود و بسیاری از اعضاء مهارت خود را نشان دادند.

وی افزود: از آنجایی که ما به عنوان منادیان صلح و دوستی هستیم موضوعات را بر این پایه تعریف کردیم تا اهمیت سخنوری را در جمعیت هلال احمر به نمایش بگذاریم.

این مسئول خاطرنشان کرد: اهمیت سخنوری در جمعیت هلال احمر به این جهت است تا بتوانیم افرادی را شناسایی و از استعدادهای آنان استفاده کنیم.

میرزایی بیان کرد: کسانی که در این جشنواره منتخب می‌شوند به عنوان سفیران بشر دوستی به استان‌های دیگر اعزام می‌شوند تا داشته‌های خود را ارائه دهند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین ابراز کرد: استان قزوین این افتخار را کسب کرده که میزبانی این جشنواره را به عنوان نخستین جشنواره سفیران عهده‌دار شود.

وی بیان کرد: فراخوان جشنواره ابلاغ شده و با پیش بینی‌های صورت گرفته بیش از هزار نفر شرکت می‌کنند که ۴۰ نفر به جشنواره راه می‌یابند.


این مسئول اظهار کرد: ارسال آثار از ابتدای دی ماه آغاز شده و تا ۱۵ اسفند ماه ادامه دارد و شرکت کنندگان می‌توانند ویدئو‌های سخنوری خود را تا پایان مدت زمان ارسال کنند.

میرزایی اظهار کرد: جشنواره کشوری سفیران بشر دوستی اردیبهشت ماه سال آینده به مناسبت هفته هلال احمر در قزوین برگزار می‌شود و آثار برگزیده در این جشنواره معرفی خواهند شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین خاطرنشان کرد: مسئله بشر دوستی یک امر جهان شمولی است تا علاوه بر استفاده از مبانی علمی؛ دیدگاه‌ها و مکاتب فکری را در رابطه با بشر دوستی بررسی کنند.

وی ادامه داد: ما به عنوان منادیان صلح و دوستی باید در تربیت سفیرانی بکوشیم تا بتوانند با بهره‌گیری از کانال‌های سخنوری مفاهیم بشر دوستی را در سطح جهان بویژه در مجامع عمومی تبیین کنند.

این مسئول بیان کرد: اهمیت بحث سخنوری در حوزه جوانان به این جهت است که بتوانیم افرادی را شناسایی کنیم که بتوانند در حوزه‌های خود به عنوان نماینده هلال احمر به تبیین بشر دوستی بپردازند که در نهایت برگزیدگان به عنوان افراد برتر منتخب می‌شوند.

میرزایی در پایان گفت: باتوجه به قابلیت‌ها و توانایی‌های دیده شده از جمعیت هلال احمر استان ما، میزبانی جشنواره سفیران بر عهده استان قزوین است، امیدواریم که با همت تمام همکاران این جشنواره با نتایج خوبی به پایان برسد.

حسن آصفی در ادامه بیان کرد: بحث بشر دوستی و خدادوستی مکمل هم هستند و این دو در کنار هم معنا پیدا می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین ادامه داد: هدف از برگزاری این جشنواره این است که اعضا بتوانند دانش‌هایی را که کسب کرده‌اند به دیگران ارائه دهند.

وی با بیان اینکه ارتباط بشر به واسطه سخنوری است، گفت: قطعا اگر جوانان بتوانند فن سخنوری را فرا گیرند می‌توانند بشر دوستی را گسترش و اشاعه دهند.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر جوانان بتوانند در سخنوری تبحر یابند، می‌توانند در مقوله زندگی و آینده افراد مفیدی در جامعه باشند.

گفتنی است که در این مراسم از پوستر این جشنوراه نیز رونمایی شد.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار