جشن انار چینی در روستای تاریخی انبوه برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148975
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲:۴۴
گزارش تصویری؛
شاخص : جشن انار چینی روستای تاریخی انبوه - از توابع بخش عمارلو در رودبار زیتون واقع در مرز استان های گیلان و قزوین هر ساله در آخرین جمعه مهرماه به صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شود.

به گزارش شاخص نیوز؛ از قزوین که حرکت کنیم بعد از عبور از جاده‌ای کوهستانی با درختان تنک و تپه ماهورهایی نه چندان بلند و در حالی که بیشتر مسیر هم جاده‌ای خاکی است و درختان زالزالک در اطرافش کم و بیش فراوانند در میان کوه‌هایی زرد و تقریبا خشک، روستایی کوچک احاطه شده در کمربندی سبز رنگ خودنمایی می‌کند.

نام این روستا انبوه است و آن کمربند سبز هم انارستان روستاست، جشن انار چینی روستای تاریخی انبوه – از توابع بخش عمارلو در رودبار زیتون واقع در مرز استان های گیلان و قزوین هر ساله در آخرین جمعه مهرماه به صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شود.

این مراسم سالیان متمادی است که در همین فصل انجام می‌گیرد، زنان و دختران روستا لباس‌های محلی به تن می‌کنند و همراه مردان مشغول چیدن انار از درختان انارستان روستا می‌شوند.

سپس انارهای چیده شده را با الاغ و قاطر به کنار جاده منتقل می‌کنند، مقداری از این انارها توسط مردم و بازدیدکنندگانی که برای تماشای مراسم آمده‌اند خریداری می‌شود ولی بیشتر محصول را برای فروش به شهر می‌برند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار