جشن انار چینی در روستای تاریخی انبوه برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148975
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲:۴۴
گزارش تصویری؛
شاخص : جشن انار چینی روستای تاریخی انبوه - از توابع بخش عمارلو در رودبار زیتون واقع در مرز استان های گیلان و قزوین هر ساله در آخرین جمعه مهرماه به صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شود.

به گزارش شاخص نیوز؛ از قزوین که حرکت کنیم بعد از عبور از جاده‌ای کوهستانی با درختان تنک و تپه ماهورهایی نه چندان بلند و در حالی که بیشتر مسیر هم جاده‌ای خاکی است و درختان زالزالک در اطرافش کم و بیش فراوانند در میان کوه‌هایی زرد و تقریبا خشک، روستایی کوچک احاطه شده در کمربندی سبز رنگ خودنمایی می‌کند.

نام این روستا انبوه است و آن کمربند سبز هم انارستان روستاست، جشن انار چینی روستای تاریخی انبوه – از توابع بخش عمارلو در رودبار زیتون واقع در مرز استان های گیلان و قزوین هر ساله در آخرین جمعه مهرماه به صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شود.

این مراسم سالیان متمادی است که در همین فصل انجام می‌گیرد، زنان و دختران روستا لباس‌های محلی به تن می‌کنند و همراه مردان مشغول چیدن انار از درختان انارستان روستا می‌شوند.

سپس انارهای چیده شده را با الاغ و قاطر به کنار جاده منتقل می‌کنند، مقداری از این انارها توسط مردم و بازدیدکنندگانی که برای تماشای مراسم آمده‌اند خریداری می‌شود ولی بیشتر محصول را برای فروش به شهر می‌برند.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار