جشن گلریزان آزادی ۲۴۰ زندانی در قزوین برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61977
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
مدیرعامل ستاد دیه استان:
شاخص : مدیرعامل ستاد دیه استان قزوین گفت: جشن گلریزان آزادی 240 زندانی محکوم مالی در زندانهای استان قزوین برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمد آبفروش با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در قزوین، اظهار کرد: جشن گلریزان با هدف کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان قزوین بیان کرد: میزان کمک های مردمی و خیرینی که در جشن گلریزان امسال جمع آوری شد طبق اولویت‌بندی‌های صورت گرفته برای آزادی جوانان محکوم مالی، زنان سرپرست خانوار، افراد سالمند بالای ۷۰ سال و بیماران صعب العلاج هزینه خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: در این جشن تنها کمک های نقدی نیکوکاران جمع آوری شد تا به همین صورت در خدمت آزادی زندانیان قرار گیرد.

آبفروش اعلام کرد: در حال حاضر ۲۴۰ زندانی محکوم مالی در زندانهای استان قزوین چشم به راه آزادی هستند که میزان بدهی آنها از ۱۰ میلیون ریال تا چهار میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه با برگزاری جشن گلریزان و مشارکت خیران و نیکوکاران درسال گذشته ۳۵۹ زندانی در قزوین آزاد شدند، افزود: در سال گذشته برای آزادی زندانیان محکومین مالی ۶۰ میلیارد ریال به صورت بلاعوض کمک، حدود ۱۲۰ میلیارد ریال معادل ۴۰ درصد نیز با گذشت شاکی، بیش از ۳۱۰ میلیارد ریال نیز به صورت وام و ۳۵ میلیارد ریال بدهی زندانیان نیز تقسیط شد تا خود زندانیان پس از آزادی موظف به پرداخت آن شوند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار