جمعیت میلیونی اربعین حسینی موجب تقویت وحدت امت اسلامی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82826
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
شاخص : نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت پیاده‌روی اربعین حسینی، گفت: این مراسم باعث تقویت امت اسلامی در برابر دشمنان شده و آنها را از فتنه و توطئه باز می دارد.

آیت الله علی اسلامی امام جمعه تاکستان و نماینده مجلس خبرگان رهبری در گفتگو  با خبرنگار اجتماعی شاخص، ضمن تشریح حدیث “حسین منی و انا من حسین ” از پیامبر اکرم (ص) ابراز کرد: بخش اول حدیث این مفهوم را که «حسین نوه من و از من است » می‌رساند و ابهامی در آن وجود ندارد.

وی در ادامه اضافه کرد: اما ممکن است در بخش دوم حدیث نبوی که معنای «من از حسین هستم» را می‌رساند دچار ابهام شویم که چگونه می‌شود انسان خود را از فرزند خویش بداند؟

نماینده مجلس خبرگان رهبری در تفسیر این حدیث استدلال کرد: در واقع دین پیامبر و شخصیت آسمانی اوست که به دست امام حسین (ع) حیات پیدا می‌کند چرا که پیامبر اسلام فرموده‌اند؛ این خون حسین است که دین اسلام را ترویج داده و به آن استمرار می‌بخشد.

آیت الله اسلامی با اشاره به اجتماعات عظیم مسلمانان در اربعین حسینی، اظهار کرد: به راستی اگر خونی از حسین‌بن‌علی ریخته نمی‌شد آیا اثری از تبلیغ دین اسلام و سخن گفتن از پیامبر در جامعه امروز باقی می‌ماند؟ اجتماعات میلیونی در اربعین حسینی به برکت خون امام حسین (ع) است.

این مسئول با بیان ایثار و فداکاری امام حسین(ع) در واقعه کربلا، اذعان کرد: با یک نگاه کلی به ادیان دیگر در می‌یابیم با وجود جمعیت قابل توجهی که دارند اما تاکنون اجتماعات مذهبی چشم‌گیری از آنها مشاهده نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: وقتی پس از گذشت ۱۴۰۰ سال از واقعه عاشورا جمعیت عظیمی از عاشقان و محبان سیدالشهدا برای زیارت اربعین با پای پیاده راهی کربلا می‌شوند به عمق مفهوم حدیث نبوی در بقاء و تداوم دین اسلام توسط امام حسین(ع) پی می‌بریم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شیعیان و عاشقان حسینی بیش از پیش باید در مراسمات اربعین حسینی شرکت کنند، تاکید کرد: کسانی هم که قادر به حضور در کربلا نیستند خود را ملزم به این امر نکنند لذا می‌توانند در مساجد شهر و روستای خود برای به جا آوردن زیارت امام حسین(ع) اجتماعات با شکوهی را تشکیل دهند.

آیت الله اسلامی در رابطه با اهمیت پیاده روی اربعین حسینی در جهان اسلام، عنوان کرد: این اقدامات باعث تقویت وحدت امت اسلامی در برابر دشمنان شده و آنها را از فتنه و توطئه باز می دارد چراکه بامشاهده جمعیت میلیونی امت اسلامی، خوف و رعب الهی در وجود دشمنان رخنه می‌کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار