جمع‌آوری بیش از 99 میلیارد ریال زکات در قزوین
کد خبر: 106475
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد
شاخص : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین، از جمع‌آوری 99 میلیارد و 500 میلیون ریال زکات در استان خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، هدایت صفری از جمع‌آوری ۹۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات در استان قزوین خبر داد و اظهار کرد: این مقدار زکات از محل زکات واجب، مستحب و فطره در استان جمع‌آوری شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین با اشاره به نقش مهم و حساس کسانی که زکات پرداخت می کنند، بیان کرد: پرداخت کنندگان زکات به همراه مبلغین هر یک می توانند سفیر فرهنگ این فریضه الهی در جامعه باشند و این سنت ماندگار را در جامعه دینی و اسلامی کشورمان نهادینه کنند.

این مسئول در ادامه عنوان کرد: از این میزان ۵۳ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال مربوط به زکات واجب، ۲۹ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال زکات مستحب و ۱۵ میلیارد و ۸۳۵ میلیون ریال زکات فطره است.

صفری با اشاره به اینکه پرداخت زکات می تواند جامعه را در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی همراهی کند، گفت: به طور یقین انجام این فریضه الهی می تواند در راستای عدالت اجتماعی و رسیدن به شکوفایی اقتصاد کشور تاثیرگذار باشد.

وی اضافه کرد: ۵۷ درصد از اعتبار جمع‌آوری شده از محل زکات مورد مصرف محرومان و مددجویان قرار گرفته و ۴۳ درصد آن نیز در قالب پروژه‌های عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار