ایران جانبی

» جمع‌آوری کِشت شاهدانه و گراس با اقدام جدی ناجا در سطح استان/ برخورد با معتادین نباید به بهانه کرونا کمرنگ شود
کد خبر: 206473
تاریخ انتشار: 12 سپتامبر 2020 - 5:12
معاون سیاسی استاندار قزوین خبر داد
شاخص : معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: ناجا در جمع آوری گیاهان شاهدانه و گراس که مواد اولیه تولید مواد مخدر است که در برخی مناطق استان کشت شده نیز اقدامات خوبی انجام داده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که عصر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار با اشاره به مصوبات این جلسه اظهار کرد: برای تامین فیبر نوری منطقه چوبیندر اقدامات خوبی انجام شده و بنا شد که ظرف یک هفته موضوع اجرایی شود.

وی افزود: در خصوص واگذاری زمین به چوبیندر هم هماهنگی شده که اعتباراتی از طریق استان اختصاص داده شود و راه و شهرسازی هم همکاری لازم را در تعیین مکان مورد نظر خواهد داشت.

معاون سیاسی استاندار قزوین ادامه داد: بحث مبارزه با مواد مخدر یک موضوع چندوجهی است که نیاز به کار تیمی دارد؛ ناجا در جمع آوری گیاهان شاهدانه و گراس که مواد اولیه مواد مخدر است که در برخی مناطق استان کشت شده نیز اقدامات خوبی انجام داده است.

این مقام مسئول یادآور شد: ادارات جهاد کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی اگر نظارت کامل را داشتند امروز کار به اینجا نمی‌رسید لذا از این پس هر گونه کشت گیاهان مواد مخدر در استان اتفاق بی‌افتد باید مدیر جهاد کشاورزی، محیط زیست و منابع ملی پاسخگو باشند.

برخورد با خرده‌فروشی مواد مخدر ضرورت دارد

حبیبی تصریح کرد: در خصوص راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ اقدامات خوبی صورت گرفته و مکان یابی هم شده است و بسیج متولی مرکز ماده ۱۶ است که می‌خواهیم با جدیت این موضوع را پیگیری کنید.

وی عنوان کرد: در بحث برخورد با قاچاقچیان، ناجا ضربات محکمی به مجرمان میزند اما در بحث برخورد با خرده فروشی ضرورت دارد که با جدیت دنبال شود چراکه اعتیاد از همین مبدا آغاز می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین در پایان گفت: اکنون در بحث جمع‌آوری معتادین وضعیت خوبی داریم اما پایداری در این موضوع خیلی مهم است و به بهانه کرونا نباید جمع آوری و برخورد کمرنگ شود؛ اگر دو پدیده سرقت و معتادین را در جامعه کنترل کنیم قطعا تعداد زندانیان کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار