جمع‌آوری ۲۵ میلیارد ریال زکات در شهرستان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58908
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۳:۵۸
در سال گذشته صورت گرفت
شاخص : مدیر کمیته امداد شهرستان قزوین از جمع‌اوری 25 میلیارد ریال زکات در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی حیدری مدیر کمیته امداد شهرستان قزوین در جلسه شورای زکات که ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۲۵ میلیارد ریال زکات جمع‌آوری شده است که این میزان نشان دهنده تحقق صددرصدی برنامه‌های این نهاد است.

وی افزود: ۲۰ درصد از زکات جمع‌آوری شده صرف محرومین و مابقی در ۵۵ پروژه عمرانی از جمله احداث مسجد، خانه عالم، خانه‌های بهداشت و غسالخانه هزینه شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان قزوین با اشاره به برنامه‌های اجرا شده در زمینه زکات یادآور شد: دیدار چهره به چهره با ۱۵۰۰ کشاورز در شهرستان قزوین، اعزام مبلغین برای تبلیغ زکات در ۱۵۰۰ روستا، اعزام خواهران مبلغه در ۳۰ روستا، تهیه یک بانک اطلاعاتی از کشاورزان، ارسال پیامک و نصب بنر تبلیغاتی از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.

این مسئول تصریح کرد: راه‌اندازی کاروان زکات مستحبی، تبلیغ زکات از طرف مبلغین و دادن امتیاز حج از طرف کسانی که برای چندمین بار به حج مشرف شده‌اند می‌تواند در افزایش پرداخت زکات موثر باشد.

حیدری علت افزایش زکات را آگاهی بخشی مردم، اجرایی شدن پروژه‌های عمرانی و ار تباط موثر روحانیون با مردم عنوان کرد.

وی همچنین حضور جدی مسئولین در روستاهای کم جمعیت و معرفی روستاهایی که پرداخت زکات بالایی دارند را از مواردی دانست که می‌تواند به افزایش پرداخت زکات کمک کند.

مدیر کمیته امداد شهرستان قزوین از کمک فرماندار در پروژه‌های عمرانی روستاها خبر داد و گفت: به میزان پرداخت زکات هر روستا معادل آن مبلغ در پروژه‌های عمرانی آن مکان هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار