جمع آوری بیش از ۱۴میلیارد ریال زکات فطریه در قزوین
کد خبر: 108314
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۱۸
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد:
شاخص : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین از جمع آوری بیش از ۱۴ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال زکات فطریه در استان قزوین خبر داد.

هدایت‌الله صفری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، از جمع آوری بیش از ۱۴ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال زکات فطریه در استان قزوین خبر داد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین اعلام کرد: بیشترین زکات فطریه در شهرستان قزوین با پنج میلیارد و ۱۰۲ میلیون ریال جمع آوری شده است.

این مسئول با بیان اینکه زکات در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارای مزیت‌های فراوانی است، گفت: در عید سعید فطر ۹۴۵ پایگاه برای جمع آوری زکات فطریه و کفاره مردم مومن وروزه دار استان تدارک دیده شده بود.

صفری خاطرنشان کرد: این مبالغ در مساجد با نظارت امداد و با محوریت هیات امنای مساجد برای نیازمندان همان محل هزینه شده است.

وی تصریح کرد: کمیته امداد استان قزوین از سال ۸۴ به صورت جدی در زمینه احیا فریضه الهی زکات با تعامل و همکاری اعضای شورای زکات و ائمه جمعه به ویژه نماینده ولی‌فقیه در استان پیگیری‌های خوبی انجام داده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در انتها اضافه کرد: با مشارکت مردم در کار خیر نه تنها مشکلات نیازمندان برطرف شده بلکه خیران، خانواده آن ها و جامعه اسلامی از برکت انفاق و نیکوکاری بهره مند و نیاز معنوی خیران نیز اجابت می شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار