جنجالی که فاطمه پهلوی برای ازدواجش به پا کرد +تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156971
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
شاخص : فاطمه پهلوی دختر سوم رضاخان برای ازدواج با پسر غیرمسلمان آمریکایی ماجراها و جنجالی زیادی به وجود آورد.

به گزارش شاخص نیوز؛ فاطمه پهلوی فرزند دهم رضا خان از همسر دوم اوست. فرزندان رضا خان هر کدام به نوعی جنجال‌ساز بودند. از محمدرضا و اشرف فرزندان دوقلویرضاخان تا شمس و حمید رضا و …که هر یک سرنوشت عجیبی داشتند. اما در میان شاهزادگان پهلوی شاید به یکی از دختران رضا خان به نام فاطمه پهلوی یا همان همدم‌السلطنه کمتر پرداخته شده باشد.

فاطمه دختر عصمت‌الملوک همسر دوم رضاخان بود. اون نیز همچون سایر همخون‌هایش پرحاشیه و جنجال‌ساز بود. ماجرای ازدواج فاطمه در زمان خود تیتر اول اکثر روزنامه‌ها بود چرا که مراسم ازدواج او با خاکسپاری رضاخان مقارن شده بود.

فاطمه پهلوی پس از رد کردن درخواست ازدواج نخست وزیر هژیر، با یک پسر ۲۷ ساله آمریکایی آشنا شد، ازدواج آنها به دلیل مسائل مذهبی با مخالفت‌ها و موانع زیادی مواجه شد. هیلر غیرمسلمان بود و اجازه ازدواج با یک دختر مسلمان را نداشت و برای این کار باید مجوز وزارت خارجه را دریافت می‌کرد. بعدها هیلر به خاطر عشق و علاقه‌ای که به فاطمه داشت مسلمان شد و به اسم علی تغییر نام داد.

سخت‌تر از همه کسب رضایت دربار بود. قطعا ازدواج شاهدخت، اخبار مرگ رضاخان را پوشش می‌داد و رسانه‌ها بیشتر از خبر مرگ شاه ایران به ماجرای ازدواج دخترش در همان تاریخ می‌پرداختند که البته چنین نیز شد.

دربار در سال ۱۳۳۲ اجازه ورود فاطمه و هیلر به ایران را صادر کرد. ورود این زوج به ایران آغاز اختلافات آنها بود. زندگی فاطمه و علی هیلر پس از آمدن به ایران ۵ سال بیشتر دوام نیاورد و آنها زود از هم جدا شدند. حاصل این ازدواج یک دختر و دو پسر بود. در خصوص اختلافاتی که میان این زوج درگرفت به نقل از عصمت‌الملوک دولتشاهی مادر فاطمه چنین گفته شده که هیلر به خاطر مصرف بالای مشروب تعادل و ثبات رفتاری نداشت و مدام همسرش را مورد ضرب و شتم قرار می‌داد که در نهایت با فشار و اجبار دربار، فاطمه از او جدا شد.

تصاویر  زیر مربوط به این ازدواج نافرجام است.

ازدواج فاطمه پهلوی

ازدواج فاطمه پهلوی

ازدواج فاطمه پهلوی

ازدواج فاطمه پهلوی

ازدواج فاطمه پهلوی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار