جوانان ایرانی اجازه نفوذ و طمع‌ورزی به دشمن را نمی‌دهند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 72581
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۵۰
شاخص گزارش مي‌دهد
شاخص : بیداری و هوشیاری جوانان چشم طمع دشمن را از کشور دور کرده چرا که اگر حضور جوانان نبود قطعاً دشمن چشم طمع به کشور می‌بست.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، نمایش اقتدار و رژه نیروهای مسلح استان قزوین صبح دیروز با حضور مسئولین استان وشهروندان قزوینی  در مقابل لشکر ۱۶ زرهی برگزار شد.

این مراسم به منظور گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی برگزار شد.

در این میان دیدی کلی در میان مردمی زدیم که برای تماشای این مراسم پرشکوه آمده بودند و نظرات آنها را در خصوص رژه نیروهای مسلح جویا شدیم:

یکی از شهروندان در رابطه با دفاع مقدس اظهار کرد: استقامت و پایداری دفاع مقدس موجب امنیت امروزی کشور شده و ما این امنیت را مدیون  مقاومت و ایثار رزمندگان طی هشت سال دفاع مقدس هستیم.

وی با بیان اینکه مردمی آگاه تر از مردم ایران در دنیا وجود ندارد، گفت: جوانان امروز با بینش وسیع تری نسبت به گذشته از کشورشان دفاع می کنند و ما باید به جوانان اعتماد کنیم.

این شهروند با اشاره به سخن امام خمینی “پشتیبان ولایت فقیه باشید  تا به این مملکت آسیبی نرسد” گفت: تا زمانی که تابع خط ولایت فقیه و رهبری باشیم، به فرموده امام خمینی(ره) هیچ آسیبی به مملکت ما نخواهد رسید.

مادر خانواده‌ای به همراه کودک خردسالش در خصوص جنگ تحمیلی بیان کرد: در شریط سخت تر از دفاع مقدس هم جوانان ما در مقابل دشمن ایستادگی و از وطنشان دفاع خواهند کرد و امروز من به همراه فرزندم به اینجا آمدم تا فرزندم با مشاهده این مراسم در مواقع جنگ بتواند در مقابل دشمن از ملتش دفاع کند.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران به شهدا مدیون هستند، گفت: برای دفاع از شهدا باید پیرو خط رهبری باشیم تا بتوانیم به گونه‌ای راه شهدا را ادامه داده و از شهدا به خاطر از خودگذشتگی‌شان سپاسگذاری کنیم.

دانشجویی با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی نشان از اقتدار و قدرت ملت ایران است، افزود: با توجه به جنگ‌های چند ساله جنگ هشتساله تنها جنگی بود که حتی یک وجب از  ایران در اشغال دشمن باقی نماند و این نشان از قدرت ایران بود چرا که ما امروز به خاطر از جان گذشتگی‌های رزمندگان توانستیم با قدرت‌های دنیا پای میز مذاکره نشسته و حرف خود را به کرسی بنشانیم.

وی در رابطه با نقش ولایت فقیه افزود: اگر ولایت فقیه و عشق به امام رهبری نبود هیچ‌وقت مردم ما نمی‌توانستند با این اقتدار امروزی در مقابل دشمن قرار بگیرند چرا که رهبری و ولایت فقیه سکان دار کشتی انقلاب و کشور ماست.

رزمنده دفاع مقدس توضیح داد: جوانان ما زیاد به امکانات جنگی اکتفا نکرده‌اند چرا که با ایمانی قوی توانستند جنگ را اداره کنند و امروز هم اگر جوانان غیرت‌مند جمهوری اسلامی نبودند قطعا دشمن چشم طمع به کشور ما می‌بست و این بیداری و هوشیاری جوانان است که چشم طمع دشمن از کشورمان را دور کرده است.

وی افزود : زانو زدن امروزه دشمن در برابر ایران به خاطر ایمان و اعتقاد جوانان است.

جانباز ۳۰درصد با اشاره به وجود همدلی و یکپارچگی نیروهای مسلح، اظهار کرد: برگزاری این مراسمات منعکس کننده غیرت و قدرت ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و نیروی انتظامی است که مهمترین عامل بازدارنده در مقابل دشمن است.

شهروند قزوینی با بیان اینکه ماعزت، اقتدار و امنیت کشورمان را مدیون جانفشانی شهدا، جانبازان، صبر و استقامت خانواده‌های شهدا و ملت ایران هستیم بیان کرد: امروز به حمدالله از لحاظ همه امکانات چه از لحاظ اعتقادی، آموزش کارآمدی و توانمندی در تمامی نیروهای مسلح امکاناتی در اختیار داریم که می‌توانیم در مقابل هر تهدیدی جوابی دندان شکن دهیم.

یکی از نوجوانان بسیجی با بیان این جمله زیبا به دشمن (ما تا آخر ایستادیم)  تصریح کرد: ما برای دفاع از خون شهدا و دفاع از ملت از هیچ کاری دریغ نمی کنیم.

وی در ادامه افزود: اگر لازم باشد ما با اذن ولایت فقیه به جهاد خواهیم رفت و  به دشمن ثابت می کنیم که جرات ورود به کشور ایران را نخواهد داشت.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ گ/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار