جوانان تحت تاثیر موج عظیمی از شبهات/ تزلزل فرهنگی جامعه نگران کننده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96286
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۲۸
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان:
شاخص : مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه جوانان تحت تاثیر موج عظیمی از شبهات قرار دارند، گفت: فعالان حوزه فرهنگی  و دینی باید با بیان معارف فاطمی و علوی جوانان و نوجوانان را آگاه سازند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص،  علی نعمت‌الهی در مراسم افتتاحیه دفتر تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین، با اشاره به اینکه در حوزه ترویج دینی استراتژی فرهنگی مشخص شده، اظهار کرد: مردم باید احیاء کننده فرهنگ و آئین دینی باشند و این فرهنگ از طریق یادگیری علوم اسلامی و انتقال آن به دیگران تحقق می‌یابد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین با بیان اینکه امروزه عصر انفجار اطلاعاتی و تهاجم فرهنگی است، گفت: برخی با ایجاد کج‌اندیشی‌ و انحراف فرهنگ‌ها و تقابل تمدن موجب جنگ افروزی در جهان شده‌اند در حالی که این تقابل‌ها در حوزه نرم افزاری بوده است.

این مسئول با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تهاجم و شبیخون فرهنگی، ابراز کرد: عده‌ای این سخنان را انکار، تحریف و به مدارا تعبیر کرده‌اند.

نعمت الهی با بیان اینکه مفاهیم تهاجم و تزلزل فرهنگی قابل تامل‌اند، تصریح کرد: در تقابل حوزه‌های فرهنگی و قومی مشکل چندانی وجود ندارد ولی لغزش از تعارض به سمت تزلزل فرهنگی نگران کننده خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه موج عظیمی از شبهات جوانان را تحت‌ شعاع قرار داده است، گفت: فعالان حوزه فرهنگی و دینی باید با بیان معارف فاطمی و علوی جوانان و نوجوانان را آگاه سازند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان عنوان کرد: حرکت در مسیر فضای دینی، فرهنگی، ارائه برنامه‌های تفکر محور و پاسخ‌گویی به شبهات جز سیاست‌های سازمان است.

این مسئول با بیان اینکه راه اندازی دفاتر شهرستانی دارای اهمیت است، تصریح کرد: عدم وجود دفاتر شهرستانی در ادارات کل مشکلات بسیاری از لحاظ رسیدگی به امور استانی ایجاد می‌کند که با راه اندازی این دفاتر برنامه ها جهت‌دار خواهد شد.

نعمت الهی با اشاره به اینکه حوزه شهرستان گسترده است، بیان کرد: ما باید حوزه‌های اقبالیه، محمودآباد و الموت را نیز تحت پوشش قرار دهیم.

انتهای پیام/۷۰۰/ پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار