کسب یک مدال المپیک شایسته ورزش استان قزوین نیست/دستگاه‌های مربوطه به دنبال حل مشکلات جوانان باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 147934
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱:۴۶
معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان:
شاخص : معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان گفت: حوزه جوانان نیمی از فعالیت‌ها و وظایف وزارتخانه را به خود اختصاص می‌دهد و اما می‌بینیم که جوانان در وزارتخانه مظلوم واقع شده‌اند و این یک واقعیت است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شاخص نیوز؛ امیررضا خادم معاون حقوقی امور مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین که در آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد با بیان اینکه خوشبختانه ورزش استان قزوین در سطح کشور رشد منطقی داشته است اظهار کرد: نکته حائز اهمیت در این پیشرفت، تربیت مدیران خوب و کارآمد بوده است.

وی افزود: این مسئله اتفاق نادری است که در کمتر جایی دیده می‌شود و باید الگویی در حوزه‌های مختلف مدیریتی در کشور باشد.

خادم خاطرنشان کرد: آقای علایی مقدم سرپرست ورزش و جوانان قزوین، در حوزه مدیریت ورزشی عملکرد قابل دفاعی را داشته و انگیزه بسیارخوبی برای خدمت در این حوزه را دارد.

معاون حقوقی امور وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: علی رغم رشدی که استان قزوین در حوزه ورزش داشته است اما هنوز با وضعیت مطلوب در این حوزه فاصله زیادی دارد.

این مسوول تصریح کرد: حوزه جوانان نیمی از فعالیت‌ها و وظایف وزارتخانه را به خود اختصاص می‌دهد، اما می‌بینیم که جوانان در وزارتخانه مظلوم واقع شده‌اند و این یک واقعیت است.

وی با بیان اینکه سرپرست جدید ورزش و جوانان قزوین باید توجه ویژه به جوانان و سمن‌ها داشته باشد اضافه کرد: قصد داریم حوزه جوانان از مظلومیت خارج و به صورت جدی به آن پرداخته شود.

ورزش بانوان نیازمند توجه بیشتری است

خادم تشریح کرد: طبیعی است که نمی‌توانیم در وزارتخانه همه مشکلات جوانان را حل کنیم چراکه این قشر نیازمند مسکن، شغل و ازدواج  هستند که دستگاه‌های مربوطه باید به آن بپردازند.

معاون حقوقی امور وزارت ورزش و جوانان در ادامه با تاکید بر ایجاد بستر لازم برای فعالیت و توسعه امورات جوانان گفت: سمن‌ها و جوانان از بخش‌هایی هستند که وزارت ورزش و جوانان می‌تواند در آن‌ها موثر باشد.

وی با بیان اینکه مدیران نباید خود را فقط مدیران ورزشی بدانند و متعلق به جوانان هم باشند افزود: بخشی از ارزش افزوده‌ای که از بودجه وزارتخانه بدست می‌آید باید به حوزه جوانان اختصاص داده شده است.

خادم یادآور شد: در بسیاری از مراکز استان‌ها هنوز کانون جوانان نداریم و در آینده تصمیم داریم از محل ارزش افزوده نه تنها در مراکز استان‌ها بلکه در مرکز شهرستان‌ها کانون جوانان را داشته باشیم.

معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: بانوان به عنوان نیمی از جامعه کشور، نیازمند توجه بسیار جدی‌تر و مستقیم‌تری در حوزه ورزش هستند که متاسفانه به آن‌ها کم‌توجهی شده است.

این مسوول با بیان اینکه امروز دختران و بانوان کشور در میادین بین المللی می درخشند گفت: نیازمند این هستیم که فضای بهتری را در اختیار جامعه ورزشی زنان بگذاریم.

وی در پایان با تاکید بر لزوم حمایت از بخش خصوصی افزود: باید شاهد لشگری‌های زیادی در قزوین باشیم چراکه تنها یک مدال المپیکی برای این استان با ظرفیت بسیار کم است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار