حاتمی‌کیا و آبیار، کاندیداهای روز هنر انقلاب اسلامی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55023
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
شاخص : در مراسم امسال از 20 نفر از خالقان این آثار که در جشنواره‌های سطح یک کشور مثل جشنواره‌های فجر، جایزه داستان انقلاب، کتاب سال دفاع‌مقدس و...جایزه‌های اصلی را از آن خود کرده‌اند تقدیر خواهد شد.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، محمد حمزه‌زاده، قائم‌مقام حوزه هنری انقلاب اسلامی در معرفی کاندیداهای نهایی مراسم ویژه روز هنر انقلاب اسلامی گفت: در بخش سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلم سینمایی «چ» و نرگس آبیار برای فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» کاندیدا شده‌اند. در بخش تجسمی نیز مسعود نجابتی برای فعالیت در حمایت و تولید آثار تجسمی برای دفاع از شأن نبی مکرم اسلام (ص) کاندیدای دریافت جایزه شده است.

وی ادامه داد: در بخش شعر فاضل نظری به‌خاطر جریان‌سازی شعر انقلاب اسلامی و در بخش ادبیات نیز، مرتضی سرهنگی به دلیل تاثیرگذاری و ایجاد ادبیات دفاع‌مقدس و گونه‌ای از ادبیات که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی کشور را از ورود ادبیات وارداتی بی‌نیاز کرده است و حضور موثر ایشان در تولید ۴ اثر مطرح دفاع‌مقدس کاندیدای دریافت نشان «چهره سال هنر انقلاب اسلامی» شده‌اند.
قائم‌مقام حوزه هنری انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: از این نفرات، یک هنرمند به‌عنوان چهره برگزیده سال ۹۳ هنر انقلاب اسلامی در مراسم ویژه‌ای در حوزه هنری معرفی خواهد شد.
دبیر کمیته انتخاب چهره هنر انقلاب درباره دیگر برنامه‌های این روز گفت:  تولیدات حوزه هنری انقلاب اسلامی طی سال ۹۳ به جز جشنواره‌های حوزه موفق به دریافت ۱۱۵ عنوان جایزه از جشنواره‌های مختلف ملی و بین‌المللی شده است.
در مراسم امسال از ۲۰ نفر از خالقان این آثار که در جشنواره‌های سطح یک کشور مثل جشنواره‌های فجر، جایزه داستان انقلاب، کتاب سال دفاع‌مقدس، شهید غنی‌پور، دوسالانه عکس ایران، فیلم عمار، پویانمایی تهران، فیلم رشد و کودکان و نوجوان و قلم زرین جایزه‌های اصلی را از آن خود کرده‌اند تقدیر خواهد شد.
محمد حمزه‌زاده همچنین از جایزه ویژه رخداد هنری خبر داد و گفت: از متولیان یک رخداد هنری که در پیشبرد اهداف هنر انقلاب در سال ۹۳ بیشترین تأثیر را داشته‌اند نیز تقدیر خواهد شد. جشن هنر انقلاب امروز ساعت ۱۶ در تالار سوره حوزه هنری برگزار و چهره سال ۹۳ هنر انقلاب معرفی خواهد شد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: وطن امروز

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار