حاجی فیروز به خیابان‌های شهر قزوین می‌آید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160329
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۱۴
مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداری قزوين:
شاخص : مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداری قزوين گفت: به مناسبت فرارسيدن نوروز طرح عابريار با نمايش حاجی فيروز و تن پوش‌های عروسکی در برخي از تقاطع‌های پر تردد شهر قزوين اجرا می‌شود.

سعید جهانگیری مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در سال‌های اخیر شاهد اجرای طرح عابریار در تقاطع‌های پر تردد شهر به ویژه در روزهای پایانی سال و نخستین روزهای بازگشایی مدارس بودیم.

وی عنوان کرد: این طرح سعی دارد قوانین ترافیکی را با روشی نوین به شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان یادآوری کرده و آموزش دهد.

این مسوول تصریح کرد: در سال جاری نیز به مناسبت فرا رسیدن تعطیلات نوروز طرح عابریار با استفاده از نمایش باستانی حاجی فیروز در تقاطع‌های پر تردد شهر قزوین اجرا می‌شود تا قوانین ترافیکی در قالب شعر و موسیقی و ایجاد فضایی مسرت بخش به شهروندان یادآوری شود.

جهانگیری گفت: آموزش قوانین ترافیکی با استفاده از اجرای نمایش و شعر و موسیقی در کودکان و نوجوانان تأثیر بسزایی داشته  و می‌تواند در بین آنان که شهروندان آینده این شهر هستند، نهادینه شود که این امر به سهم خود در کاهش مشکلات ترافیکب در آینده موثر است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: امید است با چنین طرح ها و برنامه هایب بتوانیم قوانین ترافیکب را بین شهروندان نهادینه کنیم تا از این طریق گام مثبتب در راستای کاهش مشکلات ترافیکی برداشته باشیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار