حاشیه اتوبان قزوین تهران باید از زباله و نخاله پاکسازی شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173218
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۲:۰۶
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین:
شاخص : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین خواستار پیگیری ادارات شهرستانی برای پاکسازی حاشیه اتوبان قزوین – تهران با حضور ارگان‌های ذیربط شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حسن پسندیده در جلسه شورای اداری و در جمع معاونان و رؤسای ستادی و شهرستانی اظهار کرد: در طول سالیان متمادی شاهد انباشت زباله و نخاله‌های ساختمانی در کنار بعضی جاده‌ها و بویژه در حاشیه اتوبان قزوین به تهران هستیم که علاوه بر تبعات زیست محیطی، منظره زشتی را پیش روی مسافران و گردشگران ایجاد کرده است.

وی خواستار اجرای یک برنامه استانی جامع برای رفع این معضل با حضور فرمانداران، بخشداران، شهرداران و ادارات ذیربط دیگر در سطح استان و شهرستان‌ها شد.

پسندیده از ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان خواست تا در اسرع وقت نسبت به رفع معضل نخاله ها و زباله‌های حاشیه اتوبان برنامه ریزی کرده و تمام توان شهرستان ها را برای پاکسازی بسیج کنند.

این مسئول در ادامه به موضوع حسابرسی محیط زیستی ارگان‌ها و سازمان‌ها اشاره کرد و گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان به عنوان ناظر عالی موضوع حسابرسی محیط زیستی را در دستور کار خود قرار داده و بیش از ۲۰ دستگاه در این حوزه مسئولیت مستقیم دارند و باید پاسخگوی فعالیت های خود در این حوزه باشند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست همچنین نظارت بیشتر بر تصفیه خانه‌ها و مدیریت فاضلاب‌ها را از اولویت‌های محیط زیست استان برشمرد و بویژه نظارت بر خروجی فاضلاب واحدهای آبکاری را به دلیل امکان آلایندگی فلزات سنگین بسیار با اهمیت عنوان کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار