حاشیه اتوبان قزوین_تهران از زباله پاکسازی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175571
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین:
شاخص : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین از پاکسازی حاشیه اتوبان قزوین_تهران خبر داد.

حسن پسندیده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: حاشیه اتوبان قزوین به تهران به علت انبوه نخاله، زباله و پلاستیک‌های رها شده در طبیعت از منظر مناسبی برخودار نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه اتوبان قزوین_تهران مسیری برای عبور بسیاری از مسافران و گردشگران به شمال و شمال غرب کشور است باید از چهره تمیز و خوبی برخوردار باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین تشریح کرد: این مسئله حدود یک ماه پیش در شورای اداری اداره کل محیط زیست استان مطرح شد تا برای پاکسازی این مسیر برنامه‌ریزی شود.

این مسئول در ادامه گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار شد با همت دستگاه‌های دخیل در این حوزه از شهرداری‌ها تا اداره کل راه و شهرسازی مسیر اتوبان قزوین-تهران در محدوده‌ای که حوزه استحفاظیه استان است، پاکسازی شود.

پسندیده با اشاره به همکاری ادارات محیط زیست شهرستان‌های قزوین، البرز و آبیک عنوان کرد: از زمانی که این تصمیصم اتخاذ شده است فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و اداره کل راه و شهرسازی در چندین نوبت کار پاکسازی را انجام دادند.

وی افزود: این عملیات ادامه خواهد داشت تا اینکه مسیر اتوبان قزوی-تهران از نخاله و زباله پاکسازی شود و حاشیه اتوبان چهره خوبی را به خود بگیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین با بیان اینکه امیدواریم این مسیر به زودی به صورت کامل پاکسازی شود گفت: عملیات پاکسازی از شهرستان قزوین انجام می‌شود و در مرز شهرستان آبیک و استان البرز به اتمام می‌رسد.

این مسئول بیان کرد: شهرداری‌ها، آموزش و پرورش، بخشداری‌ها، فرمانداری‌ها، راه و شهرسازی و محیط زیست دستگاه‌هایی هستند که برای اجرایی شدن پروژه همکار می‌کنند.

وی در پایان با بیان اینکه محدوده اتوبان قزوین-تهران تا پایان سال به طور کامل پاکسازی می‌شود تصریح کرد: از شهروندان هم خواستاریم تا از ریختن زباله و نخاله در محیط زیست و حاشیه اتوبان به طور جدی خودداری کنند و اگر موردی را مشاهده کردند حتما به اداره محیط زیست اطلاع دهند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار