Iranjb.ir

حجم مصرف بنزین در هفته اول سال - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 98145
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
شاخص : در هفت روز نخست سال جدید در مجموع ۵۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین در سراسر ایران به مصرف رسید که این رقم از متوسط مصرف ۸۰ میلیون لیتری این فرآورده نفتی در هفته نخست فروردین ۹۵ حکایت دارد.
۳۵۹۱۸۵_۸۳۰

به گزارش شاخص نیوز ؛ پس از ثبت رکورد کم سابقه ۱۰۴٫۶ میلیون لیتری مصرف بنزین کشور در روز بیست و نهم اسفند ماه سال ۹۴، در نخستین روز فروردین مصرف بنزین به ۸۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر رسید.

مصرف این فرآورده نفتی پرکاربرد در حمل و نقل جاده ای در دومین روز از سال جدید با کاهشی ۴ میلیون لیتری به ۷۷ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید. در روز سوم فروردین ماه مصرف بنزین به سیر نزولی خود ادامه داد و در این روز مصرف ۷۳ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتری به ثبت رسید.

چهارمین روز فروردین با افزایش مجدد مصرف بنزین همراه بود به طوری که در این روز مصرف این فرآورده نفتی به ۷۷ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر رسید. روز پنجم فروردین که مصادف با آغاز سفرهای نوروزی برخی از هموطنان بود و محورهای منتهی به مشهد مقدس و استانهای شمالی پرترافیک شد، با رشد ۱۱ میلیون لیتری مصرف روزانه بنزین در کشور مواجه شدیم و مصرف ۸۷ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتری در این روز ثبت شد.

ششمین روز نخستین ماه سال مصرف بنزین حدود ۱۱ میلیون لیتر نسبت به روز قبل کاهش داشت و مصرف این فرآورده نفتی به ۷۷ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر رسید. در پایان نخستین هفته فروردین ۹۵ مصرف روزانه بنزین بار دیگر سیر صعودی داشت به طوری که در این روز ۸۵ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین در باک خودروهای شخصی و عمومی به مصرف رسید.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار