حجم مصرف بنزین در هفته اول سال - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 98145
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
شاخص : در هفت روز نخست سال جدید در مجموع ۵۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین در سراسر ایران به مصرف رسید که این رقم از متوسط مصرف ۸۰ میلیون لیتری این فرآورده نفتی در هفته نخست فروردین ۹۵ حکایت دارد.

به گزارش شاخص نیوز ؛ پس از ثبت رکورد کم سابقه ۱۰۴٫۶ میلیون لیتری مصرف بنزین کشور در روز بیست و نهم اسفند ماه سال ۹۴، در نخستین روز فروردین مصرف بنزین به ۸۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر رسید.

مصرف این فرآورده نفتی پرکاربرد در حمل و نقل جاده ای در دومین روز از سال جدید با کاهشی ۴ میلیون لیتری به ۷۷ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید. در روز سوم فروردین ماه مصرف بنزین به سیر نزولی خود ادامه داد و در این روز مصرف ۷۳ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتری به ثبت رسید.

چهارمین روز فروردین با افزایش مجدد مصرف بنزین همراه بود به طوری که در این روز مصرف این فرآورده نفتی به ۷۷ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر رسید. روز پنجم فروردین که مصادف با آغاز سفرهای نوروزی برخی از هموطنان بود و محورهای منتهی به مشهد مقدس و استانهای شمالی پرترافیک شد، با رشد ۱۱ میلیون لیتری مصرف روزانه بنزین در کشور مواجه شدیم و مصرف ۸۷ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتری در این روز ثبت شد.

ششمین روز نخستین ماه سال مصرف بنزین حدود ۱۱ میلیون لیتر نسبت به روز قبل کاهش داشت و مصرف این فرآورده نفتی به ۷۷ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر رسید. در پایان نخستین هفته فروردین ۹۵ مصرف روزانه بنزین بار دیگر سیر صعودی داشت به طوری که در این روز ۸۵ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین در باک خودروهای شخصی و عمومی به مصرف رسید.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار