حجم ۱۳ میلیارد دلاری صادرات به کشور عراق - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61890
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۴۵
مشاور معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد
شاخص : مشاور معاون اول رئیس جمهور در قزوین گفت: ایران در حال حاضر 13 میلیارد دلار صادرات به کشور عراق دارد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، رستم قاسمی در همایش تجار و بازرگانان استان قزوین، اظهار کرد: حجم صادرات مشتقات نفتی کشور ۱۸ میلیارد دلار و صادرات خالص غیرنفتی حدود ۲۸ میلیارد دلار است که ۱۳ میلیارد دلار آن به عراق صادر می شود.

مشاور معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال و عبور از مشکلات، نیازمند رویکرد اقتصادی و توسعه صادرات در بازارهای کشورهای همسایه از جمله عراق هستیم.

رستم قاسمی رویکرد اقتصادی در کشور را ضروری دانست و گفت: حضور پایدار در بازار عراق مستلزم برنامه ریزی دقیق است تا حجم ۱۳ میلیارد دلاری صادرات کنونی به چند برابر افزایش یابد.

استاندار قزوین هم دراین نشست صادرات استان به عراق را تا دو برابر قابل افزایش دانست و بر ظرفیت‌های قزوین در حوزه های صنعت، کشاورزی و خدمات فنی مهندسی تاکید کرد.

روزبه عنوان کرد: مواد شوینده، سرامیک، شیشه، مصالح ساختمانی، اقلام کشاورزی و دامپروری نظیر مرغ و تخم مرغ و صنایع غذایی به طور مرتب به عراق صادر می شود .

وی در انتها افزود: پس از ماه مبارک رمضان هیئتی تجاری از استان کربلا عازم قزوین خواهد شد تا اجرایی شدن تفاهم نامه را پیگیری کند که امیدواریم به نتایج خوبی دست یابیم.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار