برپایی جشن نیکوکاری در بیش از ۲ هزار پایگاه کمک های مردمی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 94768
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۵۳
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد
شاخص : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین با اشاره به برپايي پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی از ۱۲ اسفند گفت: جشن نیکوکاری در بیش از 2 هزار پایگاه استان برگزار می شود.

هدایت صفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به ۱۴اسفند سالروز کمیته امداد خاطرنشان کرد: ۳۸ سال از سالروز تاسیس کمیته امداد می گذرد که همواره منشا خیر و برکت بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین  اظهار کرد: ۱۲ مرکز نیکوکاری با رویکرد مسجدمحوری افتتاح شده است.

این مسئول تدوین سند کاهش فقر را راهبرد اصلی سازمان دانست و گفت: در استان ۵۲ دستگاه در راستای جلوگیری از حاشیه نشینی و محرومیت‌زایی همکاری می کنند.

صفری با اشاره به اینکه گفتمان کمیته امداد مبتنی بر توانمندسازی و خود اتکایی است، عنوان کرد: ایجاد اشتغال، نهادینه کردن فرهنگ کار، روحیه خودباوری و فرهنگ تلاش در راستای ارتقاء شاخصه درآمدی در منازل از اهداف اصلی است.

وی با اشاره به برپایی پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در روز چهارشنبه (۱۲ اسفند) در سطح مدارس ‏استان، افزود: این پایگاه‌ها در میادین، معابر شهرها و روستاها، میعادگاه‌ها و مصلاهای نماز جمعه هم برپا می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین اعلام کرد: ۲۲ پایگاه سیار و هزار و ۱۸۳ پایگاه در مدارس جهت انفاق و نیکوکاری در میان دانش‌آموزان دایر خواهد شد.

این مسئول با اشاره به برگزاری زنگ نیکوکاری در مدرسه دخترانه قدس قزوین  در سال جاری تشریح کرد:  سال گذشته این مراسم در هزار و یک مدرسه استان برگزار  شد که حدود ۴۰۰ میلیون تومان از کمک‌های  دانش‌آموزی جمع آوری شد.

صفری با بیان اینکه ۱۵۰ پاکت برای جمع‌آوری کمک‌های دانش‌آموزی در مدارس توزیع شده است،  افزود:  در صورتی‌که مدرسه‌ای فاقد دانش‌آموزان نیازمند باشد کمک‌ها به سایر مدارس تحویل داده می‌شود.

وی پیش بینی کرد: در سال جاری میزان کمک‌های مردمی بیش از ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان باشد.

صفری در پایان اضافه کرد: شماره حساب ۶۳۲۷۳۰۰۰ بانک کشاورزی شعبه نواب  پذیرای کمک‌های مردمی است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار