حدود ۳۰۰ اثر به دبیرخانه دوسالانه شعر آئینی واعظ قزوینی ارسال شده است
کد خبر: 119269
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۳:۲۸
جانشین دبیر دوسالانه شعر آئینی واعظ قزوینی:
شاخص : جانشین دبیر دوسالانه شعر آئینی واعظ قزوینی گفت: حدود 300 اثر به دبیرخانه ارسال شده که شامل اشعار در قالب دوبیتی، غزل، مثنوی، قصیده و شعر نو است و اختتامیه دوسالانه در چهارم آذرماه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، رضا فضلی جانشین دبیر دوسالانه شعر آئینی واعظ قزوینی، در نشست خبری کنگره دوسالانه شعر آئینی واعظ قزوینی که صبح امروز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: پس از نهایی شدن اجرای دوسالانه شعر آئینی از طرق مختلف از جمله تهیه بروشور، فضای مجازی و سایت اقدام به اطلاع رسانی کردیم.

وی افزود: طی مکاتبات اداری که با همه استان‌ها، دستگاه‌های فرهنگی، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، کانون‌های مداحان و شوراهای هیئات مذهبی داشتیم این اطلاع رسانی را جهت شرکت علاقه مندان انجام دادیم.

جانشین دبیر دوسالانه شعر آئینی واعظ قزوینی ادامه داد: با بزرگان این عرصه در سطح کشور صحبت و با استقبالی که صورت گرفت، قرار شد در این دوسالانه حضور و فعالیت داشته باشند.

فضلی ابراز کرد: حدود ۳۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده که شامل اشعار در قالب دوبیتی، غزل، مثنوی، قصیده و شعر نو است.

این مسئول خاطرنشان کرد: خصوصیت بارز آثار این دوره تاکید بر حماسه گرایی بود و بصیرت افزایی و ظلم ستیزی که از تاکیدات مقام معظم رهبری است جزء محتوا و درونمایه‌های اشعار ارسالی به شمار می‌رود.

وی عنوان کرد: نیایش و توحید ، اخلاق و سبک زندگی در مکتب اهل بیت (ع)، رشد و تعالی انسان از منظر قرآن و نهج‌البلاغه، دعا و مناجات، روایات معتبر نقل شده از اهل بیت (ع) به عنوان محورهای اشعار است.

جانشین دبیر دوسالانه شعر آئینی واعظ قزوینی گفت: موضوع استکبارستیزی به عنوان اصلی ترین پیام آیات قرآن و هدف اباعبدالله ، خرافه زدایی از دین، رفع موهومات از واقعه عاشورا و سیره اهل بیت در مواجه با فتنه‌ها از دیگر محورهای اشعار بود.

فضلی اضافه کرد: بررسی اندیشه و اخلاقی واعظ قزوینی، شخصیت علمی واعظ، جایگاه ادبی واعظ در عهد صفوی، جایگاه و نقش تربیت در اشعار واعظ، بررسی تاریخی ادبیات در عصر صفویه و عقل گرایی در جولانگاه عشق محورهایی هستند که برای مقاله نویسی تعیین شده است.

این مسئول در پایان افزود: اختتامیه دوسالانه شعر آئینی واعظ قزوینی در چهارم آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار