حدود ۶۲۰ واحد صنعتی در استان قزوین تعطیل است
کد خبر: 116459
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: حدود 620 واحد صنعتی تعطیل در استان داریم که از این تعداد512 واحد کوچک، 72 واحد متوسط و 31 واحد بزرگ هستند که در گذشته 20 هزار شغل در استان ایجاد کرده بودند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین عصر امروز در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین که در سالن جلسات باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری استان قزوین را در زمره استان‌های اقتصادی کشور قرار داده و بنابراین مشکلات کارگری و صنعتی این استان هم بیشتر است.

وی با اشاره به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی افزود: در گام اول از واحدهای صنعتی موجود در استان باید به گونه‌ای پشتیبانی کنیم که پایداری آن‌ها تضمین شود و در گام بعدی هم باید واحدهای تعطیلی که قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند احیا کنیم.

استاندار قزوین در ادامه گفت: حدود ۶۲۰ واحد صنعتی تعطیل در استان داریم که از این تعداد۵۱۲ واحد کوچک، ۷۲ واحد متوسط و ۳۱ واحد بزرگ هستند که در گذشته ۲۰ هزار شغل در استان ایجاد کرده بودند.

همتی در پایان عنوان کرد: واحدهای نیمه تعطیل استان حدود ۱۲۴۴ واحد است که از این تعداد ۱۱۸۰ واحد کوچک، ۹۲۰ واحد متوس و ۶۴ واحد بزرگ هستند و در حوزه واحدهای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و در مرحله راه‌اندازی ۴۸۷ واحد را در استان داریم که ۳۵۷ واحد آن کوچک ۵۸، واحد متوسط و ۵۴ واحد آن بزرگ هستند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار