حذف بخاری های نفتی و گازی مدارس تا ۴سال آینده/ ۴۶۰ واحد آموزشی فرسوده قزوین نیازمند نوسازی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78363
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱:۵۰
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان:
شاخص : مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین با بیان اینکه 460 واحد آموزشی فرسوده نیازمند تخریب و نوسازی است، از حذف بخاری های نفتی و گازی تا 4 سال آینده خبر داد.

علی عسگر جوانبخت صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به فعالیت یک هزار و ۴۰۰ واحد آموزشی در استان اعلام کرد: از این تعداد ۴۶۰ واحد آموزشی فرسوده نیازمند تخریب و نوسازی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین با بیان اینکه اعتبارات دولتی کفاف هزینه ها را نمی دهد گفت: از مجموع ۶ هزار کلاس درس در استان حدود ۷۰ درصد نیازمند نوسازی سیستم گرمایشی استاندارد است که سال قبل یک هزار کلاس درس استاندارد سازی شد و امسال استانداردسازی ۱۲۱ پروژه آغاز شده که ۸۰ درصد به بهره برداری رسیده است.

این مسئول همچنین از حذف بخاری های نفتی و گازی تا چهار سال آینده خبر داد و بر ضرورت حمایت بیشتر خیرین تاکید کرد و افزود: در سال گذشته خوشبختانه با مشارکت خیرین و اهداء بیش از پنج میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان کمک مردمی بیش از ۳۰ پروژه به پایان رسید و تحویل آموزش و پرورش شد.

جوانبخت ادامه داد: با تعامل و مشارکت دستگاه‌های اجرایی مرتبط سیستم‌های گرمایشی مدارس قزوین تجهیز می‌شود.

وی یادآور شد: همه مناطق استان از جمله مناطق محروم از فضای آموزشی بهره‌مند بوده و در هیچ‌ یک از روستاهای استان دانش‌آموزان محروم از تحصیل وجود ندارد.

نتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار