حذف یک‌شبه سهمیه بنزین موجب افزایش ناگهانی کرایه تاکسی‌ها شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60185
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۰۴
مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين:
شاخص : مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري قزوين با بیان اینکه افزایش نرخ کرایه تاکسی در مسیرهای مختلف متغیر است، گفت: حذف یک‌شبه سهمیه بنزین موجب افزایش ناگهانی کرایه تاکسی‌ها شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مصطفی کاشی‌پزها مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین در نشست با اصحاب رسانه استان قزوین اظهار کرد: در افزایش نرخ تاکسی علاوه بر بعد مسافت، بعد زمان هم درنظر گرفته شده است و نرخ کرایه‌ها در هر مسیر متفاوت و به طور میانگین ۱۷ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به عدم آگاهی مردم از این افزایش قیمت افزود: معمولا در سال‌های گذشته در مدت زمان سپری شده برای رسیدن مصوبه از شورای شهر به مردم اطلاع داده می‌شد اما درسال جاری به دلیل اعلام یک شبه حذف سهمیه بنزین برای حفظ آرامش در بین تاکسی‌داران و جامعه نرخ‌ها را بدون اطلاع و ناگهانی افزایش دادیم.

کاشی‌پزها یادآور شد: تا آخر خرداد ماه برچسب‌های نرخ کرایه‌ها به تاکسی‌داران داده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین اضافه کرد: امسال ۳۰ میلیارد تومان بودجه در اختیار سازمان تاکسیرانی قزوین قرار گرفته است که ۹۰ درصد این بودجه  به جایگاه‌های سی ان جی اختصاص یافته است.

این مسئول تصریح کرد: یکی از اقدامات انجام شده توسط این سازمان تجمیع ۱۲ شرکت با نام کوروش تاکسی بود و اولین شرکتی است که پرداخت الکترونیک دارد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون ۲۰ دستگاه تاکسی از این شرکت دارای پرداخت الکترونیکی هستند و در نظر داریم تا همه تاکسی‌های این شرکت را مجهز به این سیستم کنیم.

کاشی‌پزها هم‌چنین از راه‌اندازی مقطع کاردانی و کارشناسی تاکسیرانی از مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: این رشته سه سال پیش راه‌اندازی شد اما به دلیل عدم استقبال از سوی تاکسیداران تعطیل شد و امسال با در نظر گرفتن امتیازاتی برای این رشته دوباره راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین احداث سایه‌بان در دانشگاه بین‌الملل و اسماعیل آباد را از دیگر اقدامات انجام شده این سازمان در سال گذشته عنوان کرد و افزود: در نظر داریم در چند ماه آینده سایه‌بان‌هایی هم در تهران قدیم و چهارراه ولی عصر راه‌اندازی کنیم.

کاشی‌پزها یادآور شد: قصد خریداری یک هزار و ۴۵۰ متر زمین برای احداث مجتمع خدماتی برای تاکسی‌بارها و تاکسی‌داران داریم و این اقدام در صورت موافقت شهردار و شورای شهر انجام خواهد شد.

وی راه‌اندازی بلوتوث برای دریافت نرخ کرایه مسیرها توسط شهروندان خبر داد و توضیح داد: این عملیات در چهارراه بازار انجام می‌شود و شهرواندانی که دارای گوشی‌های اندروید هستند می‌توانند با روشن کردن بلوتوث نرخ‌ها را دریافت کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: به دلیل نویزی که در این مکان وجود دارد موجب ایجاد مشکل در عدم دریافت شده است قصد داریم تا این خدمات را در میدان آزادی راه‌اندازی کنیم و شهروندان می‌توانند تا شعاع ۵۰۰ متری این مکان با روشن کردن بلوتوث خدمات را دریافت کنند.

کاشی‌پزها یادآور شد: هم‌اکنون ۴ هزار دستگاه تاکسی شامل دورن‌شهری، برون‌شهری و آژانس در قزوین فعالیت می‌کنند و نظارت بر روی همه آن‌ها برای ما امکان‌پذیر نیست و از شهروندان درخواست داریم تا درصورت مشاهده هرگونه تخلف به سازمان تاکسیرانی اطلاع دهند.

وی هم‌چنین در خصوص نوسازی خودروهای فرسوده گفت: هم‌اکنون ۹۵۰ خودروی فرسوده در قزوین وجود دارد، ماشین مسافربری ون به خاطر اینکه ستاد سوخت کشور به تعهد خود عمل نکرده است؛ تعویض این خودروهای فرسوده از سوی شرکت ایران خودرو انجام نمی‌گیرد.

در پایان این نشست از لباس جدید بازرسان تاکسیرانی رونمایی شد و از این پس این بازرسان با لباس متحدالشکل سورمه‌ای فعالیت خواهند کرد.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار