حرکت تعاونی‌های تولید در راستای درآمدزایی باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64665
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹
رئيس سازمان تعاون روستايي استان:
شاخص : رئيس سازمان تعاون روستايي استان قزوين، در جلسه هيئت مديره اتحاديه تعاوني‌هاي توليد روستايي بر درآمدزايي تعاوني‌هاي توليد در استان تاكيد كرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، جلسه هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های تولید روستایی استان قزوین با حضور ناطق معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان، مدیرعامل، اعضاء و بازرسین اتحادیه در سالن جلسات سازمان تعاون روستایی استان برگزار شد.

معین الدین در این جلسه با تاکید بر درآمدزایی تعاونی‌های تولید در استان، اظهار کرد: تشکیل شرکت تعاونی های تولید روستایی موجب ارتقاء سطح زندگی، درآمد سرانه، بهره وری مطلوب از منابع روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستایی بی رویه می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه هدف از تأسیس این شرکت ها حداکثر بهره برداری از منابع آب و خاک از طریق احداث شبکه های نوین آبیاری و تسطیح اراضی مزروعی است، افزود: شرکت‌های تعاونی تولید باید در راستای پیشرفت تعاونی ها گام‌های محکم‌تری در خصوص طرح های زیربنایی، تسطیح اراضی و آبیاری تحت فشار بردارند.

در این جلسه مقرر شد؛ اتحادیه تعاونی تولید روستایی استان در راستای درآمدزایی نسبت به خرید و فروش کود و سایر نهاده‌های کشاورزی از پتروشیمی‌ها، اتحادیه مرکزی، شرکت خدمات حمایتی و شرکت ‌های معتبر اقدام کند.

همچنین جهت خرید سهام و تامین نقدینگی از طریق روش‌های معقول و به صرفه تر کردن آن از مشاوران مالی استفاده شود.

گفتنی است؛ تعاونی‌های تولید استان با ۴ هزار و ۱۵۰ نفر عضو، ۵۴ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی و ۸ هزار و ۲۷۲ هکتار از باغات استان را تحت پوشش قرار داده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار