Iranjb.ir

حرکت تعاونی‌های تولید در راستای درآمدزایی باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64665
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹
رئيس سازمان تعاون روستايي استان:
شاخص : رئيس سازمان تعاون روستايي استان قزوين، در جلسه هيئت مديره اتحاديه تعاوني‌هاي توليد روستايي بر درآمدزايي تعاوني‌هاي توليد در استان تاكيد كرد.
۱۵۲۹۷۱_۶۳۵۲۳۴۷۴۱۲۰۴۹۲۳۳۳۲_l1

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، جلسه هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های تولید روستایی استان قزوین با حضور ناطق معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان، مدیرعامل، اعضاء و بازرسین اتحادیه در سالن جلسات سازمان تعاون روستایی استان برگزار شد.

معین الدین در این جلسه با تاکید بر درآمدزایی تعاونی‌های تولید در استان، اظهار کرد: تشکیل شرکت تعاونی های تولید روستایی موجب ارتقاء سطح زندگی، درآمد سرانه، بهره وری مطلوب از منابع روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستایی بی رویه می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه هدف از تأسیس این شرکت ها حداکثر بهره برداری از منابع آب و خاک از طریق احداث شبکه های نوین آبیاری و تسطیح اراضی مزروعی است، افزود: شرکت‌های تعاونی تولید باید در راستای پیشرفت تعاونی ها گام‌های محکم‌تری در خصوص طرح های زیربنایی، تسطیح اراضی و آبیاری تحت فشار بردارند.

در این جلسه مقرر شد؛ اتحادیه تعاونی تولید روستایی استان در راستای درآمدزایی نسبت به خرید و فروش کود و سایر نهاده‌های کشاورزی از پتروشیمی‌ها، اتحادیه مرکزی، شرکت خدمات حمایتی و شرکت ‌های معتبر اقدام کند.

همچنین جهت خرید سهام و تامین نقدینگی از طریق روش‌های معقول و به صرفه تر کردن آن از مشاوران مالی استفاده شود.

گفتنی است؛ تعاونی‌های تولید استان با ۴ هزار و ۱۵۰ نفر عضو، ۵۴ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی و ۸ هزار و ۲۷۲ هکتار از باغات استان را تحت پوشش قرار داده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار