حرکت شهدای مؤتلفه، نوری در ظلمات و خفقان دوران ستمشاهی بود
کد خبر: 105472
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: حرکتی که شهدای مؤتلفه انجام دادند نوری بود در ظلمات و خفقان دوران ستمشاهی، و به خاطر این‌که حرکتشان منشأ الهی داشت، ماندگار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار اعضای حزب مؤتلفه اسلامی استان قزوین که به مناسبت سالگرد شهادت شهدای مؤتلفه برگزار شد، اظهار کرد: هر کاری در این عالم با موافقت اصولی خدا همراه شود، اثرگذار و ماندگار شده و مورد تأیید عقل، منطق و ایمان قرار می‌گیرد.

وی به تشریح فداکاری‌ها و جانفشانی های شهدای مؤتلفه، شهید بخارایی، صفارهرندی، نیک‌نژاد و امانی پرداخت و تصریح کرد: حرکتی که این شهدای بزرگوار انجام دادند نوری بود در ظلمات آن دوران و به خاطر این که حرکتشان منشأ الهی داشت، ماندگار شد.

امام‌جمعه قزوین بیان کرد: شهدای مؤتلفه، پیروان حقیقی ولایت بودند و حرکت آن‌ها مصداق آیه شریفه ۲۵۷ سوره بقره است که در آن آمده: «خداوند ولی و سرپرست کسانی است که ایمان آورده‌اند و آن‌ها را از ظلمت‌ها، به سمت نور بیرون می‌برد».

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: آن زمان، زمانه‌ای بود که اگر این شهدای بزرگوار این حرکت عظیم و بزرگ را انجام نمی‌دادند، مدیریت مبارزات به‌دست کمونیست‌ها می‌افتاد و موجب نفوذ کشورهای کمونیستی در کشور می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدیریت مبارزات به‌دست کمونیست می‌افتاد، مبارزات به نام آن‌ها به ثبت می‌رسید و در نتیجه مدیریت جامعه ما نیز با افکار و اندیشه‌های کمونیستی رقم می‌خورد و کم کم مساجد به فراموشی سپرده می‌شدند.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به مظلومیت شهدای مؤتلفه، اذعان کرد: اگر این شهدای بزرگوار پیش‌قدم نمی‌شدند، اندیشه‌های الحادی گوی سبقت را می‌ربودند و در نتیجه مبارزات به انقلاب اسلامی منتهی نمی‌شد.

امام‌جمعه قزوین اضافه کرد: این‌که در چهره‌های شهدای مؤتلفه غم، ندامت و سرافکندگی دیده نمی‌شد، مصداق بارز آیه شریفه ۳۰ سوره فصلت است که خداوند در آن فرموده: «به یقین کسانی که گفتند پروردگان ما خداوند یگانه است، سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند که نترسید و غمگین مباشید، و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است».

 وی افزود: فرشتگان جز حرف خدا حرف دیگری نمی‌گویند و اگر فرشتگان می‌گویند نترسید و غمگین مباشید، در حقیقت همان فرموده خدای متعال را به بندگان شایسته خداوند منتقل می‌کنند و اراده خداوند با اراده سایر موجودات متفاوت است و یقیناً محقق خواهد شد.

 نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: خداوند در قرآن فرموده: «البته نپندارید که شهیدان راه خدا مرده‌اند، بلکه زنده به حیات ابدی شدند و در نزد خدا متنعم خواهند بود» این فرموده خداوند بر اساس تعارف نیست و تأکید می‌کند که نه تنها نگویید آن‌ها مرده‌اند بلکه در افکارتان هم اینگونه مپندارید زیرا زنده حقیقی شهدا هستند.

 آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: شهدا نه تنها زنده بودند که جامعه را به حیات و زندگی سوق دادند، وگرنه جامعه به ذلت، بدبختی و مرگ انسانیت دچار می‌شد، اگر آن افکار کمونیستی بر جامعه چیره می‌شد که مورد تأیید نظام شاهنشاهی به ظاهر مخالف کمونیستی نیز قرار داشت، جامعه به ذلت کشیده می‌شد.

 وی بیان کرد: خدای متعال در آیه ۲۴ سوره انفال می‌فرماید: «ای کسانی که ایمان آورده‌اید، چون خدا و پیامبرش شما را به چیزی فرا خوانند که زندگیتان می‌بخشد دعوتشان را اجابت کنید»؛ خداوند بر زنده بودن شهدا و خوشحال بودن آن‌ها تأکید می‌کند و خداوند بشارت‌هایی می‌دهد که خوف و حزنی باقی نمی‌ماند و خداوند هیچ‌گاه اجر مؤمنان را ضایع نمی‌کند.

در ابتدای این دیدار محمدحسین شفیعی‌ها، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان قزوین گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی این حزب را ارائه کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار