دستاوردهای برجام دستمایه‌ای برای فریب افکار عمومی/ افرادی خاص برجام را فتح الفتوح می‌دانند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 102900
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) عنوان کرد:
شاخص : مهدی فیاض گفت: سیاست‌های غلط توسعه اقتصادی در زمان هاشمی‌رفسنجانی و سیاست‌های ناکارآمد دولت خاتمی در عرصه سیاسی، مملکت را با چالش‌های فراوانی مواجه کرده‌است.

مهدی فیاض، عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، اظهار کرد: برخی به خاطر عشق و علاقه‌ای که به آمریکا دارند، مزایای واهی برجام جلو چشمانشان را بسته است و حاضر نیستند واقعیت را بپذیرند که در این حوزه اشتباه کرده‌اند.

وی افزود: وقتی خود مذاکره‌کنندگان و وزرای رئیس جمهور به اینکه برجام دستاوردی نداشته است اعتراف می‌کنند، دیگر جایی برای استدلال نمی‌ماند.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه در فضای پسابرجام تاثیر مثبتی در جامعه دیده نمی‌شود، ابراز کرد: مذاکرات تبعات منفی بیشتری از جمله حس عدم خود باوری، شکست و از دست دادن غرور ملی را در بین عموم مردم به ارمغان آورده است.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه گفت: متاسفانه ادعای بازگشایی سوئیفت و تعامل بانک‌ها دست مایه‌ای برای فریب مردم شده است.

فیاض یادآورشد: حتی خود آمریکا هم بارها گفته است هدف از برجام این نیست که امتیازی به ایران بدهد بلکه می‌خواهد آن را مهار کند.

این کارشناس افزود: باید توجه کرد که اختلاف بین ۲کشور ماهوی است بنابراین خواستگاه تقابل آمریکا و ایران علت ایدئولوژیکی و اعتقادی دارد .

وی خاطرنشان کرد: یا ایران باید از مواضع خود کنار بکشد یا آمریکا دست از نگرش امپریالیسمی خود بردارد، آمریکا در صدد است از مذاکرات در این جهت سوء استفاده کند.

برجام دستاوردی جز رونق اقتصادی غرب را نداشته است

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تصریح کرد: برخی حاضر نیستند بپذیرند که اشتباه کرده‌اند و می‌گویند منتقدان برجام کر و کوراند، پس به نظر می‌رسد قاطبه مردم ایران کر و کوراند! چراکه نمی‌توانند به چشمی که آن‌ها می‌گویند شاهد نتایج برجام باشند.

کارشناس مسائل سیاسی استدلال کرد: برجام به جایگاهی برای دولت تبدیل شده تا به وسیله آن افکار مردم را جذب و قدرت را قبضه خود نماید.

فیاض خاطرنشان کرد: سیاست‌های غلط توسعه اقتصادی در زمان هاشمی‌رفسنجانی و همچنین سیاست‌های ناکارآمد دولت خاتمی در عرصه سیاسی، مملکت را با چالش‌های فراوانی مواجه کرده که امروز مردم به دلیل همین شکاف طبقاتی ایجاد شده احساس نارضایتی می‌کنند.

این کارشناس افزود: در حال حاضر دولت برجام را به عنوان ابزاری برای به خدمت گرفتن مردم و قبضه قدرت با تکیه بر آراء عمومی قرار داده و سعی دارد به هر طریقی اوضاع کشور را به گونه‌ای نشان دهد که اگر برجام نباشد تدبیر و امید در سراشیبی حتمی سقوط قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: حتی اگر مردم ارزش‌های ایدئولوژیک و اعتقادی خود را به خاطر مسائل اقتصادی نادیده بگیرند تا زمانی که برجام بازده عملی نداشته باشد زیر بار ادعاهای مسئولین نخواهند رفت.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تصریح کرد: کسانی که برجام را فتح الفتوح می‌دانند باید دید در عمل برای ملت ایران چه نتیجه‌ای در بر داشته است.

این کارشناس افزود: متاسفانه باید گفت برجام چرخ اقتصاد راکد غرب را به راه انداخته و سودهای کلانی به واسطه مذاکرات نصیب شرکت‌ها و تجار غربی شده است.

وی با اشاره به سخنان هاشمی‌رفسنجانی در مورد دستاوردهای برجام، بیان کرد: اگر مسئولین مدعی هستند برجام دستاوردی داشته پس چرا مردم و منتقدان حق اطلاع از محتوای قراردادهایی که بسته می‌شود را ندارند، مسئولین موظفند این مسائل را شفاف‌سازی کنند.

فیاض در پایان تاکید کرد: دولتمردان باید هرچه زودتر در کنش گری‌های خود تجدید نظر و به تاکیدات مقام معظم رهبری و مطالبات مردم بازگردند زیرا بدعهدی‌های آمریکا ثابت کرد از این نمد کلاهی ساخته نخواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار