پروژه انصاری شرقی فاقد پیوست فرهنگی است/ آسیب‌های اجتماعی نتیجه اجرای پروژه انصاری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 36014
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۰
حضرتی‌ها:
شاخص : مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان قزوین با بیان اینکه هیچ توسعه‌ای در اجرای پروژه انصاری اتفاق نیفتاده است، گفت: آسیب‌های اجتماعی نتیجه اجرای این پروژه از آغاز تا به امروز است.

محمدعلی حضرتی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص با اشاره به اینکه ادامه پروژه خیابان شهید انصاری شرقی در تعارض با میراث فرهنگی است، عنوان کرد: برای این طرح پیوست فرهنگی در نظر گرفته نشده است.

حضرتی‌ها اذعان داشت: طرح مصوب این پروژه در شمال خط پروژه فعلی به سر پل طالقانی می رسیده است و در حال حاضر به پایین‌تر انتقال یافته است.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان قزوین اعلام کرد: مسیر فعلی پروژه انصاری شرقی از داخل مدرسه حیدریه و به طور دقیق از کنار گرمابه بلاغی که از آثار تاریخی و میراث فرهنگی قزوین هستند؛ عبور می کند.

وی بافت محله انصاری را بافت زنده‌ای دانست و بیان کرد: رفت و آمد در این مسیرها جریان دارد و امروزه در صورت بروز بحران و نیاز به کمک و امداد‌رسانی با تکنولوژی‌های جدید می توان به سهولت این کار را انجام داد.

مشاور فرهنگی استاندار قزوین با بیان اینکه پروژه شهید انصاری غربی و مرکزی به هیچ عنوان موجب توسعه آن منطقه نشده است، تصریح کرد: اجرای پروژه انصاری از آغاز تا امروز آسیب‌های اجتماعی زیادی را به دنبال داشته است.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان قزوین اظهار داشت: محله پشت پروژه انصاری، محلی برای تجمع معتادان و قاچاقچی‌ها شده و کنار خیابان حاشیه امنی را برای اجتماع دست‌فروشان و کامیون‌داران ایجاد کرده که موجب نارضایتی و آزار مردم است.

وی افزود: نتیجه حاصله از اجرای پروژه انصاری غربی و مرکزی تصویری مشخص در تصمیم‌گیری برای ادامه روند کار در انصاری شرقی است.

این مسئول با طرح این سوال که در زندگی شهری انسان مهم است یا ماشین؟ خاطرنشان کرد: تمامی تلاش برای ادامه پروژه انصاری شرقی برای تردد ماشین‌هاست و این فرضیه‌ها برای گذشته بوده و باید داده‌های خود را به‌روز کنیم.

حضرتی‌ها گفت: اینکه بیش از ۹۰ درصد کار تملک در پروژه انصاری شرقی انجام شده است یک ادعاست و در خوش‌بینانه‌ترین حالت ۵۰ درصد تملک اراضی تحقق یافته است.
وی با اشاره به روند تملک اراضی اضافه کرد: ۵۰ درصد باقی مانده متعلق به افرادی است که راضی به فروش زمین‌های خود نیستند.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان قزوین بی‌تعهدی به نظام شهرسازی را رویکرد آغازین تصویب و اجرای پروژه انصاری ذکر کرد و یادآور شد: مداخله در باقت شهری باید با نظر شورای عالی معماری شهرسازی انجام شود.

حضرتی‌ها بیان کرد: اجرای پروژه انصاری با نیازهای امروز و اصول شهرسازی نوین تطابق ندارد.

وی با بیان اینکه نگاه‌های شهرسازی تغییر کرده است، اذعان داشت: امروزه شهرها بیشتر پیاده‌محور هستند و شهر خوب، شهری است که شهروندمدار باشد نه ماشین‌مدار.

مشاور فرهنگی استاندار قزوین ابراز داشت: در آینده خواهیم دید که این طرح چقدر به نفع مردم و شهر بوده است.

این مسئول در پایان تاکید کرد: تاکنون هیچ مجوز و تاییدیه‌ای از میراث فرهنگی به طرح پروژه انصاری پیوست نشده است.

انتهای پیام/۲۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “پروژه انصاری شرقی فاقد پیوست فرهنگی است/ آسیب‌های اجتماعی نتیجه اجرای پروژه انصاری”

  1. baran گفت:

    کسی که مرد عمل باشه الکی هارت و پورت نمیکنه. برو ببینم بدون اجازه میتونی کاری بکنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار