حضرت فاطمه زهرا(س) اولین مدافع دین اسلام و ولایت بود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 158820
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
کارشناس مذهبی:
شاخص : کارشناس مذهبی گفت: حضرت فاطمه (س) اولین مدافع دین خدا بودند که با قیام خویش برای حمایت از امامشان جانفشانی نمودند.

حجت السلام علیرضا آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با اشاره به شخصیت آن بانوی بزرگوار اظهارکرد: وقتی حضرت زهرا(س) متولد شدند، خداوند متعال به پیامبر فرمودند تا نماز به جا آورند.

وی افزود: این در حالی بود که وقتی مسلمانان اسلام آوردند خداوند به پیامبر فرمودند تا تسبیح به جا آورند؛ درواقع می‌بینیم که وجود نازنین حضرت زهرا(س) به یک باره با تمام امت برابری می‌کند.

کارشناس مذهبی گفت: رسول اکرم (ص) فرمودند؛ به این جهت نام فاطمه را برای دخترم نهادم که خداوند متعال او و دوست‌داران او را از آتش جهنم جدا می‌کند.

آشوری ابراز کرد: قدر و منزلت این بانوی بزرگوار تا به حدی است که در آیه شریفه “و ما ادراک ما لیله القدر” منظور از “قدر” اشاره به فاطمه (س) است؛ همچنین امام صادق (ع) می‌فرماید: “قدر” یعنی فاطمه (س) که قدر ایشان در دنیا دانسته نشده است.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: وقتی قیامت برپا می‌شود خداوند متعال از حضرت فاطمه (س) دعوت می‌نمایند که بهشت را افتتاح نموده و این بانوی بزرگوار محبین و شیعیان خود را داخل بهشت نمایند.

آشوری بیان کرد: از معجزات وجود نازنین و پربرکت سخن گفتن ایشان در شکم حضرت خدیجه (س) بوده که وقتی زنان اهل مکه از کمک به مادرشان امتناع می‌کردند؛ حضرت فاطمه (س) به زبان آمدند و فرمودند: زنان اهل مکه لیاقت قابلگی فاطمه (س) را ندارند.

وی درباره نحوه شهادت حضرت فاطمه (س) خاطرنشان کرد: به عبارتی می‌توان گفت حضرت فاطمه (س) اولین مدافع دین خدا بودند که با قیام خویش برای حمایت از امامشان جانفشانی نمودند.

آشوری بیان کرد: یک زمان اعراب جاهل دختران را زنده به گور می‌کردند اما در عصر حاضر در گوری به نام استثمار غربی دفن می‌شوند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به جایگاه و منزلت زن در دین اسلام تصریح کرد: متاسفانه امروز برخی از زنان جامعه ما از شان و مقام خود که وظیفه بزرگ همسری، مادری و تربیت اولاد است، فاصله گرفته‌اند و به شیوه‌های مدرن در استثمار هستند.

وی با بیان اینکه منفعت طلبان امروزه زنان و دختران را در حصار شرکت و برندهای خاص محصور کرده‌اند گفت: دشمنان اسلام می‌گویند که اگر ما توانستیم شان مادری را در جوامع اسلامی کاهش دهیم، پیروز شده‌ایم.

آشوری با اشاره به اینکه امروز وظیفه زنان در جامعه اسلامی حفظ جایگاه و منزلت خود است افزود: خانم ها این است که ببینند شانشان چه شده و تا چه حد تقلیل پیدا کرده اند.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: اسلام مخالف حضور خانم ها در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیست اما در حدود شرع که تعیین شده است.

وی در پایان افزود: دختران و زنان جامعه ما باید بدانند که دشمن قصد دارد با ابزار قرار دادن آن‌ها در جهت منافع خود حرکت کند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار