حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس سبب یاس استکبار جهانی و تقویت وحدت مسلمان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 106568
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۴۲
اهمیت روز جهانی قدس در نگاه مسئولان قزوین
شاخص : حضور پرشور مردم روزه‌دار ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس، زمینه‌ساز خلق حماسه‌ای بین‌المللی برای آزادی قدس شریف است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، اقدام هوشمندانه بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران در نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان “روز قدس” و حمایت از مردم مظلوم فلسطین و ابراز انزجار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی، در طول بیش از سه دهه اخیر پیامدهای مثبت زیادی را به همراه داشته است.

هر ساله مراسم روز قدس با شور و گستردگی بیشتری در کشورهای اسلامی برگزار می‌شود و حالا نه تنها کشورهای اسلامی بلکه در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز روز قدس را گرامی و به اقدامات رژیم منحوس اسرائیل اعتراض و در حمایت از فلسطین مظلوم راهپیمایی برگزار می‌کنند.

ملت بزرگ ایران اسلامی با درک شرایط حساس و اهمیت دفاع از حقوق مسلمانان در راهپیمایی این روز همواره حضوری باشکوه خواهند داشته‌اند.

مردم شهید پرور و ولایت‌مدار استان قزوین همچون سال‌های گذشته یک صدا با اقصی نقاط جهان دیگر ایران اسلامی و مسلمانان جهان به حمایت از مردم مظلوم فلسطین در روز قدس خواهند پرداخت.

خبرنگار سیاسی شاخص در آستانه فرارسیدن این روز جهانی در خصوص اهمیت این رخداد مهم به گفت‌وگو با جمعی از مسئولین استان پرداخته است.

IMG15480813

روز قدس نماد بندگی و خط مقدم مبارزه با استکبار است

حجت‌الاسلام علی عباسی، رئیس حوزه علمیه قزوین با اشاره به اینکه روز قدس نماد بندگی و خط مقدم مبارزه است، اظهار کرد: صهیونسیت، دشمن اول مسلمانان و بشریت است؛ راهپیمایی و پشتیبانی از مردم فلسطین وظیفه همه مسلمانان و آزادگان جهان بوده تا موجب دلگرمی آن‌ها و سایر کشورهای مظلوم شود.

وی فلسطین را سمبل وحدت مسلمانان دانست و افزود:  شرکت در روز قدس یک وظیفه الهی و اجتماعی است چرا که دشمنان با رصد این همبستگی مایوس و عقب نشینی خواهند کرد.

عباسی گفت: روز قدس در واقع روز دفاع از مظلومین جهان است بنابراین حضور آحاد مردم روزه‌دار در این راهپیمایی ضرورت دارد.

 ۸۸۶_۶۳۵۰۶۵۰۷۵۱۷۹۳۴۴۰۶۹_s

مرگ بر آمریکا و اسرائیل شعار واحد روز قدس هر سال است

فرج‌الله فصیحی رامندی، رئیس شورای شهر قزوین با اشاره به اینکه روز قدس در واقع روز سرنوشت‌ساز برای همه امت‌های اسلامی است، عنوان کرد: همه مسلمانان با شرکت در این راهپیمایی، وحدت و اتحاد خود را به نمایش می‌گذارند و سرنوشت خود را تعیین می‌کنند.

وی تصریح کرد: حرکت انقلابی و پایداری ملت ایران ثابت کرده است که اسرائیل نمی‌تواند به اهداف شوم خود در اشغال سرزمین‌های اسلامی دست یابد.

این مسئول تاکید کرد: حضور منسجم و مقتدرانه در روز قدس، باعث اضطراب مستکبران و ابر قدرت‌ها شده و پیروزی ملت‌های مسلمان را به همه مردمان آزاده نوید می‌دهد.

رئیس شورای شهر قزوین با تاکید بر شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل گفت: شعارهای این روز باید در راستای بیداری اسلامی، نفرت از استکبار جهانی و بر مبنای ۲ اصل تولی و تبری که به منظور حمایت از مظلومین و مقابله با ستمگران و ظالمان است، باشد.

وی در پایان افزود: ملت بزرگ ایران اسلامی با درک شرایط حساس و اهمیت دفاع از حقوق مسلمانان در راهپیمایی این روز حضوری باشکوه خواهند داشت.

download

ابر قدرت‌ها از راهپیمایی روز قدس بیزارند

حجت الاسلام علی قابل، امام جمعه موقت قزوین با اشاره به استقبال سایر کشورها از راهپیمایی روز قدس، ابراز کرد: آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آنان در راستای حمایت و آسایش اسرائیل با تفرقه‌انگیزی، دو دستگی و تجزیه کشورهای اسلامی با جریانات انقلابی مانند راهپیمایی روز قدس مقابله می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی کشورهای عربی بخصوص آل سعود در واقع غلام حلقه بگوش غربی‌‎ها هستند، گفت: کشورهای خود فروخته‌ای مانند عربستان و ترکیه به حمایت از کشورهای غاصب، حقوق ملت فلسطین را نادیده گرفته و لذا این راهپیمایی‌ها می‌تواند موجب تقویت اراده، بیداری ملت‌ها و حمایت از کشورهای مظلوم شود.

قابل با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اضافه کرد: اگر روزی را به عنوان روز نفرت از سیاست‌های آمریکا که حمایت از صهیونیسم از جمله آن است، تعیین کنند قطعا شاهد راهپیمایی تاریخی در آن روز خواهیم بود.

این مسئول در پایان گفت: مسلمانان با حضور در راهپیمایی این روز نفرت خود را از اسرائیل و حامیان این رزیم جعلی ابراز می‌دارند.

۸۱۸۶۹۱۲۳-۷۰۳۵۸۳۸۷

وحدت مسلمانان در روز قدس موجب تضعیف ابر قدرت‌ها می‌شود

علی موسوی فرماندار قزوین در خصوص اهمیت روز قدس عنوان کرد: ملت‌های مسلمان جهان امسال هم با شرکت با شکوه در راهپیمایی روز قدس، صدای مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان می‌رسانند.

وی با بیان اینکه کمک به مظلومین شعار اصلی انقلاب اسلامی است، افزود: با توجه به اینکه کشورهای مزدور اخبار راهپیمایی‌هایی که برعلیه سیاست‌های آنان و در راستای حمایت معنوی از کشورهای مظلوم  را رصد می‌کنند، همین امر موجب تضعیف روحیه آنان خواهد شد.

موسوی در پایان گفت: مسلمانان با حضور در راهپیمایی این روز نفرت خود را از اسرائیل و حامیان این رژیم جعلی ابراز می‌دارند.

۸۱۳۳۸۱۲۸-۵۹۹۴۶۲۸

قدس به همه جهان اسلام تعلق دارد

حجت الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین بیان کرد: آمریکا و اسرائیل از همان روزهای آغازین انقلاب اسلامی سعی در توقف جریانات انقلابی و راهپیمایی‌ها را داشته‌اند؛ روز قدس تنها روز دفاع و حمایت از مردم آزادی‌خواه فلسطین نیست بلکه روز فریاد مسلمانان علیه استکبار جهانی است.

وی با اشاره به سخنان امام راحل(ره) مبنی بر اینکه قدس به همه جهان اسلام تعلق دارد، ابراز کرد: در این روز پیوند عمیقی بین قدس شریف و جهان اسلام برقرار می‌شود که موجب ترس و تضعیف دشمنان خواهد شد.

معاون فرهنگی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین در پایان گفت: حضور پرشور مردم روزه‌دار ایران در راهپیمایی روز قدس، زمینه‌ساز خلق حماسه‌ای بین‌المللی برای آزادی قدس شریف است.

۲۰۳۵۵۹۳

حضور پر شور در روز قدس موجب رسوایی آمریکا می‌شود

غلامرضا حقایق پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین تصریح کرد: حضور در خط مقدم دفاع از مردم مسلمان فلسطین با توجه به شرایط کنونی منطقه و ظهور گروه‌های به ظاهر مسلمان که با اسرائیل غاصب هم پیمان شدند، وظیفه همه مسلمانان و ملت‌های آزاده جهان است.

وی با تاکید بر اینکه آگاهی و بیداری مردم به ضرر استکبار است، افزود: شرکت فعال در این راهپیمایی موجب رسوایی آمریکایی‌ها که همواره خود را سردمدار حقوق بشر معرفی می‌کنند، خواهد شد.

دیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: نام‌گذاری روز قدس توسط  امام راحل(ره)، افتخار بزرگی برای ایران اسلامی است، همواره باید راهپیمایی این روز را پرشورتر از  سال‌های قبل برگزار نماییم.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار