حضور بانوان در ورزشگاه آزادی به هیچ عنوان قابل قبول نیست/ تکرار شود، برخورد قانونی می‌کنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175374
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱:۴۱
دادستان کل کشور در قزوین:
شاخص : دادستان کل کشور گفت: به عنوان یک مقام و مسئول قضایی گله‌مندم زیرا حضور زنان در ورزشگاه آزادی در شب گذشته یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی و اخلاقی برای این مسئله نداریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه دادستان قزوین تصریح کرد: به عنوان یک مقام و مسئول قضایی گله‌مندم زیرا حضور زنان در ورزشگاه آزادی در شب گذشته یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی و اخلاقی برای این مسئله نداریم و دلیل مخالفت نیز این است که در آنجا گناه انجام می‌شود وگرنه ما مخالف تماشای بازی بانوان نیستیم.

وی اضافه کرد: تقاضا داریم از کسانیکه موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها مطرح و دفاع می‌کنند جواب ما را ‌دهند که اگر جواب منطقی و شرعی برای این سوال خود یافتیم ما هم همراه آنها می‌شویم.

منتظری تصریح کرد: جامعه ما یک جامعه اسلامی بوده و نظام حاکم جمهوری اسلامی است، قانون اساسی ما مشخص است و قاطبه مردم ما مردمی دین مدار و متعهد به احکام الهی و حرام و حلال الهی هستند.

وی با اشاره به آیه ۳۰ و ۳۱ سوره مبارکه نور بیان کرد: در ورزشگاه نیمی از بدن مردان عریان است آیا نگاه زن به اندام نیمه عریان نامحرم جایز است یا نیست؛ چرا باید زمینه گناه برای بانوان فراهم کنیم، آیا این سزاوار جمهوری اسلامی است و برخی به دنبال آن هستند که این حریم‌ها را بشکنند.

منتظری تصریح کرد: به مسئولان ورزشی نصیحت می‌کنم حرمت احکام دین را حفظ کنند، اجازه ندهید با مدیریت و تصمیم شما گناه علنی صورت گیرد که اگر استمرار یابد به دادستان تهران دستور می‌دهم جلوی این حرکت را بگیرند.

وی در پایان گفت: تاکید دارم که ما هیچگاه نمی‌خواهیم با این آسیب‌ها و مشکلات برخورد قضایی کنیم ابتدا نصیحت می‌کنیم، اما اگر نصایح موثر واقع نشد دیگر گله نکنند که شما چرا پرونده تشکیل داده و با فلان مدیر برخورد کرده و یا او را دستگیر کردید.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

منبع: صبح قزوین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار