ایران جانبی

» حضور بیش از ۲هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید/ مدارس حق دریافت هیچ نوع کمک هزینه‌ای را ندارند
کد خبر: 195713
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خبر داد
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۳۳۸ مدرسه در قزوین وجود دارد، گفت: هیچ مدرسه و مقطعی مجاز نیست هزینه ای تحت عنوان کمک به مدرسه اختیاری و اجباری دریافت کند.

خیرالله رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس اظهارکرد: حدود ۲۵۱ هزار دانش آموز در استان در سال تحصیلی جدید ۹۹_۹۸ در کلاس‌های درس حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: در قالب پروژه مهر مقدمات خوبی صورت گرفته و در بحث فضای آموزشی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد که برنامه‌ریزی برای همه مدارس صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم تا اول مهر به معنای واقعی شروع خوبی برای دانش آموزان باشد و اوایل مرداد ماه مانور بازگشایی مدارس را برگزار کردیم که از همه جهات مقدمات برنامه‌ریزی شده است.

رحمانی گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پروش ماموریت داریم تا دانش آموزان را به مراتبی از حیات طیبه برسانیم تا بعد از اینکه از مدسه فارغ التحصیل شدند زندگی پاکی برای خود بسازند.

وی عنوان کرد: حدود ۱۶ هزار نیروی انسانی فرهنگی در استان قزوین فعالیت می‌کنند و بخشی کمبود نیرو وجود دارد که در قالب حق‌التدریس و اضافه کار نیروهای رسمی جبران می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: تقریبا از معدود استان‌هایی هستیم که هیچ نگرانی برای شروع تحصیلی سال جدید نداریم و مراسم باشکوهی را در ناحیه یک تحت عنوان بازگشایی نمادین مدارس، تدارک دیده‌ایم.

رحمانی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۳۳۸ مدرسه در قزوین وجود دارد، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران یکی از ماموریت‌هایی که ما در حیطه آموزش و پرورش داریم این است که عدالت آموزشی را محقق کنیم.

وی ادامه داد: برای تحقق عدالت آموزشی در پوشش تحصیلی در همه مقاطع از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ابرازکرد: شرایطی را فراهم کردیم که حتی یک دانش آموز با یک معلم بتواند تحصیل کند و در روستاهای صعب العبور حدود ۱۶ الی ۱۷ کلاس درس با یک دانش آموز و یک معلم برپا خواهد شد تا همه دانش آموزان از چرخه آموزش محروم نمانند.

حدود ۲۰۰ کلاس با جمعیت دانش آموز زیر ۱۰ نفر وجود دارد

این مسئول گفت: در استان حدود ۲۰۰ کلاس با جمعیت دانش آموز زیر ۱۰ نفر وجود دارد و به این معناست که تربیت و پوشش تحصیلی برای نظام و دولت مهم واقع شده است.

رحمانی افزود: میانگین کشوری در حوزه پوشش نوآموزان به مرز ۱۰۰ درصد رسیده و در حوزه ابتدایی نزدیک به ۱۰۰ درصد هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به موضوع درخواست هزینه اضافی  از والدین در مدارس بیان کرد: بخشنامه‌های وزارتخانه درباره هزینه مدارس ابلاغ شده که تحت هیچ شرایطی مدرسه‌های دولتی مجاز نیستند وجهی را بابت ثبت نام دریافت کنند.

این مسئول ادامه داد: در دوره ابتدایی مدارس دولتی بابت وجه کتاب و پول بیمه هزینه‌ای کمتر از ۶۰ هزارتومان باید دریافت کنند که مدارس مجاز هستند چنین مبلغی را بگیرند.

وی گفت: به جز موارد ذکر شده هیچ مدرسه و مقطعی مجاز نیست هزینه‌ای تحت عنوان کمک به مدرسه اختیاری و اجباری دریافت کند و در چارچوب قوانین با قانون شکنان برخورد خواهیم کرد.

رحمانی ابراز کرد: مسئولین در مدارس هیئت امنایی مجاز هستند بابت کلاس‌های فوق برنامه وجهی در طی ماه‌های تحصیلی دریافت کنند؛ سقف هزینه کلاس‌های تابستانی که در مدارس هیئت امنایی تشکیل می‌شود در کل استان نباید بالای ۲۰۰ هزار تومان باشد.

این مسئول در آخر تاکید کرد: مدارس غیرانتفاعی با مصوبه‌ای که به آن‌ها اعلام شده مجاز هستند در تمامی دوره‌ها شهریه دریافت کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار