حضور دانشجویان ۴۷ دانشگاه استان قزوین در طرح ولایت دانشجویی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108463
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴
مسوول سازمان بسیج دانشجویی قزوین خبر داد:
شاخص : مسوول سازمان بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه دانشجویان از 47 دانشگاه استان در این طرح شرکت دارند، گفت: طرح ولایت برای عموم دانشجویانی که در دفاتر بسیج دانشگاه‌ها ثبت نام کرده‌اند از 1 تا 12 مرداد با حضور اساتید استانی و کشوری برپا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مهدی برزگر مسوول سازمان بسیج دانشجویی استان قزوین در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره طرح ولایت دانشجویی که عصر روز گذشته در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: محدودیت ها موجب شد امسال تنها پذیرای ۳۵۰ دانشجو علاقه‌مند به این طرح باشیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان از ۴۷ دانشگاه استان در این طرح شرکت دارند، اذعان داشت: طرح ولایت برای عموم دانشجویانی که در دفاتر بسیج دانشگاه‌ها ثبت نام کرده‌اند از ۱ تا ۱۲ مرداد با حضور اساتید استانی و کشوری برپا خواهد شد.

مسوول سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه طرح ولایت از سال ۸۸ به صورت استانی به اجرا در آمده، گفت: برترین‌های طرح به دوره کشوری اعزام می‌شوند که امسال ۵۰ نفر از برترین‌های دوره هفتم استانی به ۲۱مین طرح ولایت کشوری اعزام شدند.

این مسوول استان افزود: برنامه‌ها پیش رو در حوزه‌های تربیتی اخلاقی، معرفتی بصیرتی، مهارتی تشکیلاتی و فرهنگی آموزشی برای دانشجویان تدارک دیده شده است.

برزگر با بیان اینکه بخشی از ساعات به کلاس‌ها، کارگاه‌ها و همایش‌ها اختصاص یافته، عنوان کرد: اساتیدی از قم در کلاس‌های معرفتی، تربیتی و در طول دوره پاسخ‌گوی سئوالات دانشجویان هستند.

وی اضافه کرد: اساتید از سپاه صاحب‌الامر در خصوص موضوعات بصیرتی و اجتماعی و دیگر اساتید  نیز در غالب همایش و جلسات پرسش و پاسخ‌ حضور خواهند داشت.

مسوول سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی مدنظر در طرح ولایت، گفت: اکران فیلم ایستاده در غبار، دیدار با خانواده شهداء و جانبازان مدافع حرم، حلقه‌های صالحین، برنامه‌های ورزشی، جلسات اخلاق پیش از نماز مغرب و عشاء، یادواره ۳۶ شهید دانشجو و ۴ کرسی آزاد اندیشی که با حضور دانشجویان برگزار می‌شود.

این مسوول در ادامه با اشاره به اهداف اجرای طرح ولایت، ابراز کرد: آشنایی بیشتر با آموزه‌های دینی و مبانی اندیشه اسلامی در غالب کلاس‌ها و ارتقاء معرفتی، بصیرتی و تربیتی دانشجویان برای رفع شبهات در جلسات عنوان می‌شود.

برزگر تصریح کرد: شناخت دسیسه‌ها و توطئه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دشمنانی در جریان ۸ سال دفاع مقدس و فتنه ۸۸ که قصد آسیب به نظام و انقلاب در را داشته‌اند نیز از دیگر اهداف این طرح است.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی کار دراز مدتی است، گفت: برای تداوم آثار نیز طی دوره‌هایی که با حضور اساتید برگزار می‌شود تا آموزه‌ها به صورت نهادینه شود.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار