حضور فاطمی زنان، انقلاب را به ثمر رساند/ سبک زندگی حضرت زهرا(س) الگوی کامل حیات طیبه است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 183301
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:
شاخص : مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: یکی از ویژگی‌های بارز حضرت زهرا(س ) دفاع از حریم و ولایت است که این ویژگی در شکل‌گیری انقلاب و نقش زنان در آن بسیار موثر بود.

صدیقه ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س)، اظهارکرد: این بانوی بزرگوار در همه زمینه‌ها برای همه مومنان به ویژه بانوان الگوی کامل و ارزشمند در همه ابعاد زندگی هستند.

وی با اشاره به ویژگی‌های شاخص این حضرت(س)، افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی شایسته‌ای در همه عرصه‌ها از جمله عبودیت و انسانیت هستند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: بحث ولایت‌مداری ایشان و دفاع از ولایت می‌تواند یک ویژگی  شاخص و بارزی برای جامعه اسلامی باشد.

ربیعی ابراز کرد: حضرت زهرا(س) با حفظ عفاف و حجاب درهمه عرصه‌ها ازجمله مباحث سیاسی واجتماعی حضور داشتند و این نشان می‌دهد که زنان ما نیز با الگوی گیری از این بانوی بزرگوار می‌توانند در همه عرصه‌ها حضور داشته باشند.

ویژگی‌ بارز حضرت زهرا(س ) دفاع از حریم و ولایت است

این مسئول با اشاره به پوشش زنان اسلامی، گفت: زنان مسلمان ما دو گوهر گران بها و با ارزش به همراه دارند که عفاف و حجاب است که بانوان ما می‌توانند با رعایت این موضوع در همه عرصه‌ها حضور موثر داشته باشند.

ربیعی ادامه داد: بانوان ما با پوشش مناسب خودشان می‌تواند تاثیر مثبتی بر جوامع اسلامی بگذارند و نقش آفرین باشند؛ سبک زندگی حضرت زهرا(س) راه رسیدن به کمالات و فضائل اخلاقی است.

وی اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های بارز حضرت زهرا(س ) دفاع از حریم و ولایت است که این ویژگی در شکل‌گیری انقلاب و نقش زنان در آن بسیار موثر بود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: زنان در به ثمر رسیدن این انقلاب نقش‌آفرینی کردند و بانوان ما با تبعیت از حضرت زهرا (س) پا به این عرصه گذاشتند.

این مسئول ادامه داد: بانوان ایرانی برای شکل‌گیری انقلاب و حفظ آن در درهمه عرصه‌ها حضور داشتند و پس از انقلاب و با الگوی گیری از حضرت زهرا(س) فرزندان خود را در جنگ تحمیلی ۸ سال فدای انقلاب و اسلام کردند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین تصریح کرد: مادران گرانقدر شهدا که فرزندان خود را برای این مرز و بوم و دفاع از ولایت و اسلام فدا کردند نیز نشانه ولایت پذیری و ادامه راه حضرت زهرا(س) است .

وی در پایان خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) نقش همسرداری و مادری را به بهترین شکل در زندگی ایفا کردند که می‌تواند سرلوحه زندگی تمامی زنان عالم باشد.

انتهای پیام/ ۹۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار