حضور قزوین در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران/ بیمه خبرنگاران در سال ۹۴ اجباری می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57032
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۵:۴۳
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:
شاخص : مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به اولین حضور استان در بیست و هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب تهران گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های قزوین است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، مهدی احمدی صبح امروز در نشست با خبرنگاران استان قزوین که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و اسلامی شهر قزوین برگزار شد؛ با بیان اینکه جایگاه رسانه ملی دارد رنگ می‌بازد، اظهار کرد: نشریات محلی رفته، رفته جایگزین نشریات ملی می‌شوند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با بیان اینکه رسانه چشم و گوش مردم است، عنوان کرد: قزوین دارای ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی، علمی و شاخصه‌های دینی و مذهبی بسیاری بوده که همواره مورد تمجید بزرگان است و این ظرفیت‌ها بایدبهره‌گیری از ابزار رسانه در سطح فراملی شناسانده شوند.

وی با اشاره به افتتاح بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ماه با شعار «خواندن، گفتگوی جهان» برگزار می‌شود عنوان کرد: استان قزوین برای نخستین بار فعالانه در کنار ۱۰ استان دیگر در این نمایشگاه حضور دارد.

احمدی افزود: روز افتتاحیه این نمایشگاه به روز قزوین نامگذاری شده و برنامه‌های متنوعی در همین راستا اجرا خواهد شد؛ از بزرگانی همچون سیداسماعیل قافله‌باشی، دکتر انصاری، بهاءالدین خرمشاهی، کامران فانی، دکتر علی‌اکبر صالحی، استاد لطفی، استاد خرم و دیگر مشاهیر استان نیز دعوت می‌شود و از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب ظرفیت‌های بومی قزوین مورد نمایش بازدیدگنندگان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تاکید کرد: قرار است در قالب این نمایشگاه ظرفیت‌ها، جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و مفاخر استان معرفی شده و توانمندی‌های استان در عرصه‌های مختلف بیان شود.

این مسئول با بیان اینکه صنعت چاپ و نشر استان نیاز به حمایت دارد، اذعان داشت: این صنعت دارای قابلیت‌های بی‌شماری است به‌طوری که معاونت قزوین در عرصه نشر ۷۵ تا ۷۸ درصد رشد داشته و این نشان دهنده پیشینه و قدمت فرهنگی مردمانی است که در گذشته نیز کتاب می‌نوشتند.

وی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم شاهد حمایت‌های فرهنگی در سیاست‌گذاری کلان بودیم و این موضوع موجب شد تا چاپ و نشر کتاب در کشور فرهنگ و قالب خاصی به خود بگیرد.

احمدی در پاسخ یکی از خبرنگاران در رابطه با بیمه خبرنگاران با اشاره به سخنان معاون مطبوعاتی کشور مبنی بر اینکه بمه خبرنگاران از سال ۹۴ اجباری می‌شود، گفت: اصحاب رسانه و نشریات موظف و مکلف هستند خبرنگاران خود را که به صورت مستمر فعالیت دارند؛ بیمه کنند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین افزود: اگر صاحب نشریه‌ای در این راستا کوتاهی کند قطع‌یقین با برخوردهای منطقی روبرو خواهد شد.

وی در ادامه اذعان داشت: تا یک ماه آینده اعضای نشریان و افراد فعال این عرصه احصاء خواهد شد و اگر صاحب نشریه‌ای از قانون بیمه کردن خبرنگاران ثابت خود عدول کردغ باید پاسخگو باشد.

این مسئول با بیان انکه در رابطه با بیمه تکمیلی خبرنگاران نیز دولت قول مساعدت داده است، یادآور شد: اما خبرنگاران نباید انتظار داشته باشند که زیر پتر حمایتی دولت قرار بگیرند چراکه این موضوع با اصل و اساس کار خبرنگاری منافات دارد و خبرنگار و رسانه باید بتوانند آزادانه قلم بزنند و انتقاد کنند.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار