حضور پرقدرت بسیج در عرصه‌های مختلف اجتماع گره‌گشا است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156853
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین
شاخص : فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: مسئولیت بسیج در جامعه بسیار سنگین است و حضور پرقدرت بسیج در اصلی‌ترین عرصه‌های اجتماع می‌تواند گره‌گشا باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در چهارمین مجمع بسیج استان که صبح امروز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه بسیج نقش موثری در عرصه‌های مختلف دارد اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های نخبگان در نهاد مقدس بسیج می‌تواند برای حل مشکلات همه جوامع و جامعه اسلامی گره گشا باشد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری مجامع بسیج در استان افزود: این جلسات تشریفاتی نیست بلکه فرصتی است تا با توجه به نیازهای روز جامعه، طرح‌های علمی از سوی نخبگان ارائه و به دستگاه های مربوطه تحویل داده شود.

فرمانده سپاه استان با تاکید بر اینکه آسیب‌ها‌ی اجتماعی  باید مورد توجه قرار گیرد گفت: مهاجرت برنامه ریزی نشده و بدون فراهم کردن زیرساخت ها یکی از علل ایجاد آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود.

این مسوول ابراز کرد: نهاد خانواده نیز پایه و اساس جامعه شرقی، اسلامی و شیعی است لذا باید به موضوع طلاق به عنوان یک آسیب اجتماعی و نگرانی  مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر حمایت از طرح‌های پیشگیری از طلاق اضافه کرد: در گذشته پدیده طلاق امر نادری در کشور بود اما امروزه این ناهنجاری به یک هنجار در جامعه تبدیل شده است.

شاهرخی تصریح کرد: مسئولیت بسیج در جامعه بسیار سنگین است و حضور پرقدرت این نهاد مقدس در اصلی‌ترین عرصه‌های اجتماع می‌تواند گره‌گشا باشد.

این مسوول ابراز کرد: تشکیل مجمع بسیج به منظور نیازسنجی در جامعه، شناسایی مشکلات و مطرح کردن آن‌ها فرصت فوق‌العاده‌ای است که در اختیار بسیجیان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه نقش بسیج هدف‌گذاری، امید‌بخشی و کمک به دستگاه‌های کشور است، افزود: بسیج در زمینه توسعه مردم سالاری دینی، الگوبودن و الگوسازی برای احاد جامعه باید فعالیت کند .

وی در پایان با بیان اینکه باید مراقب نفوذ بیگانگان در بدنه نظام بود اضافه کرد: نفوذ مسئله مهمی است که در صورت بروز، سرنوشت و پیامدهای خطرناکی برای ملت و کشور خواهد داشت.

انتهای پیام/۱۰۰۷

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار