حضور چشم‌گیر شهروندان قزوینی جهت اهداء خون در شب‌های قدر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 106423
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
مدیر کل انتقال خون استان قزوین خبر داد:
شاخص : مدیر کل انتقال خون استان قزوین با بیان اینکه 19درصد از اهداکنندگان خون در شب بیست و‌یکم بانوان بوده‌اند،گفت: 55درصد از اهدا کنندگان خون در شب‌های قدر از افرادی بودند که به طور مستمر درطول سال خون اهدا می‌کنند.

دکتر محمد حسین برادران، مدیر کل انتقال خون استان قزوین دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به افزایش ۲۷درصدی آمار مراجعه جهت اهدای خون در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: از این آمار ۱۲درصد مربوط به خون‌گیری‌های شب نوزدهم و ۱۵ درصد برای شب بیست و یکم رمضان بوده است.

بانوان قزوینی پیشگام در اهداء خون در شب ۲۱ رمضان

وی با بیان اینکه ۱۹ درصد از اهداکنندگان شب بیست و یکم بانوان بوده اند، گفت: ۵۵ درصد از اهدا کنندگان خون در شب‌های قدر از افرادی بودند که به طور مستمر درطول سال خون اهدا می‌کنند.

برادران با بیان اینکه نیاز سازمان انتقال خون قزوین به به فرآورده‌های خونی، مستمر و همیشگی است ابراز کرد: باتوجه به نیاز بیماران خاص و یا مصدومان تصادفات جاده‌ای نیاز به همه گروه‌های خونی در بانک خون ضروری است و  گروه خونی خاصی مد نظر نیست.

مدیر کل انتقال خون استان قزوین با اشاره به اینکه یک بار اهدای خون در سال کافی نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه عده‌ای از افراد فقط سالی یکبار یا چند سالی یک بار اقدام به خون‌دهی می‌کنند درحالی‌که ما نیازمند اهدای مستمر هستیم.

وی با اشاره به اینکه هر اهداکننده جان ۳نفر را نجات می‌دهند، افزود: همانطور که مردم در عرصه‌های مختلف ایثار و انسان دوستی پیش قدم هستند در این زمینه هم انتظار داریم با احساس تکلیف حضور مستمری در مراکز خون‌دهی داشته  باشند.

مدیر کل انتقال خون قزوین در پایان گفت: همانند سایر شب‌های رمضان به خصوص شب‌های قدر، مراکز انتقال خون در استان آماده پذیرایی از شهروندان است؛ امیدوارم همچون سنوات گذشته همشهریان عزیز در این کار خداپسندانه پیش‌قدم و حضوری پرشور داشته باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار