حضور ۱۰ شاعر خارجی در دیدار شاعران با رهبری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61630
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۹
شاخص : مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری از حضور ۱۰ میهمان از کشورهای مختلف در دیدار نیمه رمضان شاعران با رهبر معظم انقلاب خبر داد.
 به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، علیرضا قزوه، مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به میهمانان حاضر در مراسم نیمه رمضان گفت: امسال حدود ۱۰ شاعر از کشورهای مختلف در مراسم دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب حضور خواهند داشت.

وی پیش‌تر به تسنیم گفته بود: امسال آثار خوبی به دست ما رسیده است. آثار امسال امیدوارکننده است. تلاش داریم تا در جلسه امسال چهره‌هایی که کمتر شناخته شده‌اند و شهرستانی هستند، بیشتر به رخ کشیده شوند. ما نمایندگانی در ۳۰ استان کشور داشتیم تا در طول سال سروده‌های خوب و قوی را شناسایی کنند. البته در این جلسه حتماً از پیشکسوت‌ها هم استفاده خواهیم کرد.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با بیان اینکه در جلسه امسال چهره‌های جدیدی دیده خواهد شد، ادامه داد: امسال نیز همانند سال گذشته میهمانانی از دیگر کشورها خواهیم داشت. در این جلسه نیز ۲۰ نفر به شعرخوانی خواهند پرداخت.

دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب رسم دیرینه‌ای است که در آن شاعران به قرائت سروده‌های خود می‌پردازند. این جلسات، به‌گفته حاضران، نتایج و ثمرات مبارکی داشته که از جمله این موارد رصد جریان شعری در کشور از منظر رهبر معظم انقلاب است.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار