حضور ۳۰ هزار تبعه غیرمجاز افغانی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58028
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶
مدیرکل امور مهاجرین خارجی استانداری خبر داد
شاخص : مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین از حضور 30 هزار تبعه غیرمجاز افغانی در استان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، بهمن عشایری از حضور ۳۰ هزار تبعه غیرمجاز افغانی در استان قزوین خبر داد و اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که در چند سال گذشته در برخی کشورهای منطقه به خصوص افغانستان به وجود آمده است، اتباع خارجی زیادی به کشور ما مهاجرت کرده و در مناطق مختلف ساکن شدند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۱۷ هزار پناهنده و ۸ هزار نفر همراه با گذرنامه و مقرارت عبور و مرور از کشور افغانستان و در استان قزوین زندگی می‌کنند.

این مسئول اعلام کرد: تاکنون جمهوری اسلامی ایران به ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان کودک تبعه افغانستان آموزش‌های تحصیلی داده که هزینه قابل توجهی برای سیستم آموزشی استان محسوب می‌شود.

عشایری ادامه داد: در صورت عدم ارائه آموزش و نداشتن سواد، اتباع خارجی از هر کشور که باشند می‌توانند در بزرگسالی آسیب بیشتری به جامعه وارد کنند.

وی با اشاره به ضرورت توجه عموم مردم و مسئولان به مشکلاتی که مهاجران کشورهای منطقه به جمهوری اسلامی ایران دارند، اضافه کرد: مهاجرت بیرویه و در بسیاری موارد غیرقانونی در مناطق مختلف کشور از جمله استان قزوین می‌تواند در سال‌های آینده به این استان آسیب وارد کند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “حضور ۳۰ هزار تبعه غیرمجاز افغانی در قزوین”

  1. علی گفت:

    سلام ؛ آقای عشایری من نمیدونم این مسئولین ما تا کی میخوان خودشون رو به ….. بزنند …بابا به دین به پیغمبر این افغانیها در دراز مدت مشکل بسیار بزرگی خواهند شد به غیر از مسائل اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی ؛ مشکل بزرگ اینها اینه که الان همانطور که مستحضرین تعداد زیادی از همین افغانیها دارن توسط ترکیه آموزش نظامی میبینند تا به استخدام داعش در آیند و خود بخوان حدیث مفصل از این …جهت اطلاع عرض کنم که داعش با نیروی حدود ۶۰۰۰۰هزار تونسته اون بلا رو سر دو تا کشور بزرگی مثل سوریه و عراق در بیاره حال تعداد افاغنه در ایران رقم میلیونیست خدا به داد بچه های ما برسه …مسئولین …… بابا یه تکونی بخورین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار