حضور ۲۵ هزار حامی در طرح های اکرام و محسنین در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 147305
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد
شاخص : مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر 25 هزار حامی در طرح های اکرام و محسنین با کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان قزوین همکاری و مشارکت دارند.

به گزارش شاخص نیوز؛ مجید مومنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهار کرد: زینب کبری (س) بدن مجروح و بی سر حضرت امام حسین (ع) را تنها از روی جای کیسه بر دوش حضرت به واسطه کمک های شبانه برای فقرا شناخت.

وی ادامه داد: سیره اهل بیت (ع) باید برای ما درس و عبرت عملی باشد و با تأسی به این راه ارزشمند برای خدمت به مددجویان حاضر شویم و آنها را ولی نعمت خود بدانیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به حضور حامیان و نیکوکاران در طرح های مختلف کمیته امداد گفت: امروز در طرح اکرام ایتام که برای حمایت از یتیمان اجرا می شود ۲۱ هزار و ۲۹ حامی، حمایت از هزار و ۶۸۹ یتیم را بر عهده دارند که در سال ۹۵ میزان کمک های ارائه شده شش میلیارد و ۷۶۲ میلیون تومان بوده است.

وی توضیح داد: در طرح محسنین که فرزندان خانواده های دارای سرپرست بیمار و یا از کار افتاده را شامل می شود؛ چهار هزار و ۸۵۱ حامی با کمک یک میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومانی حمایت از دو هزار و ۶۱۸ فرزند تحت حمایت را بر عهده گرفته اند.

مومنی ادامه داد: حامیانی تنها در عرصه کمک مالی تأثیرگذار نیستند بلکه آنها باید به عنوان عامل انفاق از کلام موثرشان استفاده کنند و همچون برخی از حامیان دیگر در عرصه توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری از طریق افزایش حامیان ایتام و محسنین اقدام کنند.

وی اشتغال زایی را امری مهم در خدمت رسانی به مددجویان دانست و گفت: حامیانی که در واحدهای تولید خود مددجویان را بکارگیری می کنند، بدانند که اشتغال زایی آنها گامی بسیار مهم در امر فقرزدایی است و کمیته امداد نیز در اجرای این امر مهم بسته تشویقی برای کارفرمایان نیکوکار تدارک دیده و اجرایی کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: کارفرمایان براساس بسته تشویقی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بکارگیری مددجویان تحت حمایت امداد، برای سال نخست از پرداخت ۱۰۰ درصد سهم بیمه پرداختی و برای سال دوم از ۵۰ درصد سهم بیمه پرداختی معاف می شوند.

وی با اشاره به وضعیت استان و اعلام اینکه سه درصد از جمعیت استان تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) استان قزوین هستند، بیان کرد: سال گذشته ۱۴ هزار و ۹۰۶ خانوار تحت حمایت خدمات درمانی دریافت کرده اند و سه هزار و ۴۹۰ مددجو از طریق پرداخت تسهیلات و معرفی به کارگاه های تولیدی مشغول به کار شده اند.

مومنی توضیح داد: یکی از مسائل مهم در حوزه اشتغال زایی آموزش است چراکه امروز بسیاری از حوزه های اشتغال نیازمند کارگران و نیروهای ماهر و یا دارای مهارت خاص تخصصی هستند از این رو با پیگیری های انجام شده و با همکاری سازمان فنی و حرفه ای آموزش های مهارت آموزی در رشته های مختلف برای مددجویان برگزار می شود و حتی این آمادگی را داریم تا برای کارفرمایانی که مددجویان را بکارگیری می کنند، مددجویان را در رشته های مورد نظر آنها آموزش دهیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

منبع: کمیته امداد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار