حفر ۳حلقه چاه جدید در قزوین برای تامین آب شرب - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166761
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۰۰
مدیر بهره‌برداری از تاسیسات آب شهری قزوین خبر داد
شاخص : مدیر دفتر بهره‌برداری از تاسیسات آب شهری شرکت آبفای استان قزوین از حفر 3 حلقه چاه جدید در استان برای تامین آب در فصل گرما خبر داد.

مهندس حسین نژادخیر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: همزمان با آغاز فصل گرما و به منظور جبران بخشی از کمبود آب شرب شهر قزوین، با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال، سه حلقه چاه جدید در منطقه میدان دام حفر و تجهیز و با مجموع آبدهی ۱۳۰ لیتر در ثانیه بهره برداری و وارد مدار می گردد.

وی با اشاره به وارد مدار شدن یکی از این چاههای سه گانه منطقه میدان دام افزود: چاه های شماره ۲ و ۳ منطقه میدان دام شهر قزوین تا قبل از نیمه تیرماه وارد مدار بهره برداری می شود.

مدیر دفتر بهره‌برداری از تاسیسات آب شهری شرکت آبفای استان قزوین در ادامه درخصوص سایر اقدامات صورت گرفته در خصوص افزایش منابع جدید استحصال آب خاطرنشان کرد: کار حفر، تجهیز و اجرای خط انتقال آب وبرق چاه شماره ۴ منطقه میدان دام نیز با صرف هزینه ۷ میلیارد ریالی اواسط تابستان به پایان رسیده و با آبدهی ۴۰ لیتر در ثانیه وارد مدار می شود.

نژادخیردر خصوص تجهیز چاه شماره پنج شرق قزوین و نیز چاههای ۹ و ۱۰ منطقه اقبالیه و چاه ۲۰ منطقه مهدی آباد نیز گفت: اقدامات جذب پیمانکار جهت حفاری انجام شده و تملک زمین توسط واحد حقوقی در حال انجام می باشد.

مدیر دفتر بهره برداری از تاسـیسات آب شهری شرکـت آبفای استان تصریح کرد: برنامه میان مدت جبران کمبود آب شرب شهر قزوین، آبرسانی از محدوده شرق این شهر بوده که طی ۷ فاز و با صرف هزینه ای بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به محدودیت منابع آب قابل شرب در دشت قزوین گفت: با توجه به مشکلات ناشی از بحران کمبود آب، امکان حفر بیش از این ظرفیت برای تامین آب شرب شهرهای استان وجود ندارد و لازم است در مدیریت مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت این عطیه الهی، نهایت دقت و ظرافت از سوی همگان صورت پذیرد.

این مسئول ابراز کرد: افزایش منابع جدید تامین آب باعث بالارفتن قیمت تمام شده به منظور هزینه های تعمیرات و نگهداری و همچنین انرژی مورد نیاز خواهد شد.

نژاد خیر ابراز امیدواری کرد با اجرای طرح بلند مدت انتقال آب از سد طالقان که توسط شرکت آب منطقه ای پیگیری می شود، مشکل تامین آب شرب تا حد زیادی برطرف گردد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار