حفظ محیط ‌زیست یک ضرورت عقلی و دینی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95965
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۷:۱۱
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه حفظ محیط ‌زیست یک ضرورت عقلی و دینی است افزود: هر نقصی که در عالم مشاهده می‌شود و هر شری که به انسان می‌رسد، به خاطر اعمال نادرست انسان است

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی صبح امروز در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی قزوین  برگزار شد، با اشاره به تاکید دین اسلام به توجه جدی در حفظ منابع طبیعی اظهار کرد: ایران اسلامی دارای منابع طبیعی عظیم است که در صورت تخریب محیط زیست و عدم استفاده صحیح از منابع خدادادی همگان باید پاسخگو باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: با وجود دین، قرآن و انبیاء الهی هرگونه تخلف، تخریب و ناهنجاری در جامعه اسلامی نشانگر تخطی از چارچوب آموزه‌های دینی است.

امام جمعه قزوین با تاکید بر خلقت حکیمانه خداوند در مهندسی عالم اذعان داشت: پر واضح است که تمام آفریده‌های خداوند بر اساس حکمت است و دستکاری و تخریب منابع طبیعی نشان‌دهنده تغییر به سلیقه خود و نادیده گرفتن حکمت پروردگار است.

وی با تاکید بر عدم تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی خاطرنشان کرد: تخریب زمین‌های کشاورزی در جهت ساخت و ساز مسکونی به معنی دستکاری در طبیعت است.

عابدینی با اشاره به ضرورت توجه جدی به مهندسی حکیمانه خداوند تصریح کرد: حفظ چرخه حیات و اکو سیستم دنیا باید مورد توجه جدی قرار گرفته شود چراکه یکی از ضرورت های عقلی برای زنده ماندن است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: هر گیاه رسالتی بر عهده دارد و این وظیفه انسان‌ها است که بتوانند مزایای آن را کشف و از آن بهره صحبح ببرند.

آیت الله عابدینی با بیان این که با حفظ ظواهر تقوا ایجاد نمی‌شود، اظهار کرد: کسی که خود را ملزم به کاشت درخت در فصل کشت و کار می‌کند قطعا در جرگه انسان‌های با تقواست.

وی در پایان با تاکید بر بهره گیری صحیح جهت استفاده بهینه از فرصت‌ها گفت: استفاده نادرست از طبیعت در حقیقت به معنای امضای نابودی عمر است .

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار