حفظ منابع طبیعی و محیط زیست از اولویت‌های اصلی مدیریت کلان شهری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81050
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
استاندار قزوین تاکید کرد :
شاخص : استاندار قزوین گفت: حفظ منابع طبیعی،محیط زیست و بهینه‌سازی مصرف انرژی از اولویت‌های اصلی مدیریت کلان هر شهر و کشوری است.

به گزارش شاخص نیوز ، مرتضی روزبه استاندار قزوین با اشاره به قابلیت استفاده از زباله‌ها به عنوان سوخت جایگزین و مواد اولیه برای تولید سایر تولیدات اظهار کرد: حفظ منابع طبیعی، محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی جزئی از اولویت‌های مدیریت کلان هر شهر و کشوری می‌باشد، روش‌های دفع پسماند و استفاده از آن به عنوان سوخت جایگزین برای بازیابی در شرکت‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

روزبه با بیان این‌که زباله به عنوان یک ماده اولیه ارزشمند است گفت: با توجه به ارزش زباله‌ها و پسماندها به لحاظ اقتصادی و فنی می‌بایست برای آن یک واحد صنعتی جداگانه در نظر گرفته است.

استاندار قزوین با اشاره به تولید ۵۷۰ تن زباله در استان خاطرنشان کرد: این آمار اعلام شده مرتبط به شهرداری‌های طرف قرارداد است زیرا مقدار تولید زباله در کل استان با توجه به جمعیت روستایی و شهری بسیار بیشتر از این آمار است چراکه فرهنگ تولید زباله در شهر و روستا مشترک است.

وی با اشاره به راه‌اندازی مکانیزم جمع‌آوری زباله در روستا خاطرنشان کرد: با جمع‌آوری زباله‌های رها شده در طبیعت و در نظر گرفتن پسماندهای حاصل از شهرک‌های صنعتی لیا می‌توانیم طی یک برنامه‌ریزی صحیح از زباله‌ها در کارخانه سیمان و هم در دستگاه‌های زباله سوز بهره ببریم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار